Wpis z mikrobloga

  • 4
Hej Mirki, niedługo będę prowadził sesje rpg (drugi raz w życiu). Nie chcę robić klasycznego startu w karczmie itp. I wymyśliłem że startowa sesja zacznie się od niewoli bohaterów. I teraz pytanie o jakieś pomysły na wydarzenia/przygody, które mogą się dziać podczas próby ucieczki, oswobodzenia się. Może ktoś grał taką sesje i ma parę fajnych pomysłów, lub zna jakiś gotowy scenariusz, który porusza taką tematykę.
#rpg #scenariusz #fantasy #warhammer #dnd #d&d #dungeonsanddragons #pytanie #bedegralwgre #scenariuszzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@biont: Clou przygotowywania ucieczki z niewoli jest wymyślenie takiej niewoli, z której da się uciec, czyli zupełnie nierealistycznej, filmowej, a mimo to nie psującej zawieszenia niewiary. Ładne słowo na to to "verisimilitude". To niełatwe zadanie!

Dobrym pomysłem może być zdobycie więzienia przez obcą armię, bunt w więzieniu, albo bycie pochwyconym przez atakujących, których obóz zostaje zaatakowany przez przeciwnatarcie przeciwnika -w ogóle sytuacja w której jest na tyle chaosu i spraw do załatwienia, że nikt, poza strategicznie rozmieszczonymi, żeby gracze nie uznali całej sytuacji za zbyt łatwą, strażnikami nie będzie miał głowy do gonienia kilku brudnych szczurołapów bez żadnej wartości. Może zostali pochwyceni przez Inkwizytora w jakimś portowym miasteczku baronii Nordlandu pod jakimiś wydumanymi zarzutami, ale zanim ów zdołał ich stracić z mgły wyłoniły się statki norskańskich najeźdźców? Wszystkie konfliktowe rejony się do tego nadają, szczególnie, jeśli konflikt jest centralnym wydarzeniem kampanii.

Z samych pomysłów:
- przekonanie strażnika pilnującego celi, że jak ich oswobodzi, to pomogą jemu samemu uciec przed
  • Odpowiedz
@biont: W podręczniku do warhammera 2ed był chyba wstęp że gracze są skazańcami. Zostali wysłani do miejskich kanałów, przypięci łańcuchami przy nogach i musieli pracować jako szczurołapy, a w mroku czyhały na nich skaveny. Taki pomysł
  • Odpowiedz