Wpis z mikrobloga

#weterynaria #psy
Problem zacieków pod oczami. Przetestowałem różne karmy weterynaryjne i hipoalergiczne, ostatnio RC veterinary diet hypoallergenic 8 miesięcy,


Potem Natures protection Superior care white dogs 3 miesiące.


Po pierwszej bez zmian, po drugiej mam wrażenie, że się odrobine pogorszyło (subiektywne odczucie), mimo że karma stricte dedykowana do usuwania zacieków (choć nie wiem jaki składnik miałby za to odpowiadać...). Pies nie dostaje żadnych smaczków, za wyjątkiem prasowanych skór w kształcie kości, które lubi mientolić. Wszystkie bruzdy pod oczami przemywane kilka razy w tygodniu.

Help, nic nie pomaga. Może komuś udało się z tym wygrać? Jakiś psi dietetyk lub #weterynarz pomoże bez wciskania marketingowych towarów?
  • 13
  • Odpowiedz
@mpitas3: a teraz się zastanów - co to jest karma hipoalergiczna? Jakie ma zadanie do spełnienia? Czyżby miała nie uczulać? Na co?
Plz, skąd wiesz co uczula psa, jeśli
a) nie robiłeś badań
b) nie przeprowadziłeś diety eliminacyjnej?
A co jeśli pies ma uczulenie na kurczaka, albo rybę, które są w obu karmach? Albo strączki? Czyżby nagle hipoalergiczna karma nie była hipoalergiczna? ( ͡°
  • Odpowiedz
@mpitas3: jeśli to takie coś https://amazoniazoo.pl/kosci-prasowane-przysmaki-ktore-szkodza/ i taki mega popularny filmik, wprawdzie z USA, nie wiem jak wygląda produkcja tego w Polsce (o ile 100% przysmaków jest produkowana w Polsce, w co śmiem wątpić) https://www.youtube.com/watch?v=Oc265q0ZRss
niemniej ze skorą to jest tak, że są psy, które jedzą i przetrawią to, bo przetrawiłyby podeszwę z buta, są takie, które jednorazowo mają problemy i takie, u których problem pojawi się po czasie, jak
  • Odpowiedz
@mpitas3: do żucia? Zależy czy znajdziesz jakieś alergie czy nie i zależy od gabarytów psa. Ja preferuję naturalne - ucho z dowolnego zwierza, świński/krowi nos, tchawica, sarnia/jelenia noga, penis wołowy (najlepsze ever), juka też jest podobno ok, ja swojemu psu podawałam bez żadnych problemów. Z syntetyków nylabone jest spoko, podobno te pachnące serem są ok.
  • Odpowiedz