Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!

Jesteśmy z żoną na wstępie budowy i zastanawiamy się nad tym jaką płytę grzewczą w kuchni zastosować. Do wyboru indukcja albo płyta gazowa. Założenie jest takie że chcemy ją 5-6 palnikową. Znamy część wad i zalet obydwu rozwiązań ale chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.

#dom #remontujzwykopem #kuchnia #gotowanie
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Portier-Harry_Portier Do tego wymagało by to od razu 2 podłączeń. Myśleliśmy żeby i tak zrobić od razu 2 rzeczy żeby potem przy zmianie decyzji nie pierdzielić się z dodatkowymi rzeczami w domu.

Musze przyzanać że najważniejszym argumentem który do mnie przemawia jest szybkość/łatwość czyszczenia indukcji. Boje się, że płyty gazowe będą w tym temacie upierdliwe- aczkolwiek może nowoczesne płyty są łatwiejsze w myciu niż stare Wrozamety :P
  • Odpowiedz
  • 1
@nalesnikznutella lndukcja lepsza bo koszty eksploatacji podobne. Jest dużo bezpieczniejsza od gazu. Jak chcesz zagotować 5l gar wody to dobra indukcja (booster) zrobi to o połowę szybciej. Do tego masz funkcję timer gdzie ustawiasz sobie czas gotowania indywidualnie na pole i samo się wyłączy. Do tego łatwiej się czyści. Nie widzę zalet gazu.
  • Odpowiedz
  • 0
@nalesnikznutella dla mnie indukcja wygrywa ze względu na szybkość gotowania, bezpieczeństwo, a przede wszystkim szybkość czyszczenia. Jak się czymś uwali to się przeciera jak szkło i tyle, a przy palnikach to już takie proste nie jest.
  • Odpowiedz
Jak narazie 5:1 :P

@Portier-Harry_Portier Ciekawe te systemy Vario, aczkolwiek nie moge ich znaleźć w sklepach. Ciekawe są te te ich systemu wentylacji w blacie. Jednak bałbym się troche takiego modularnego rozwiązania bo mimo wszystko trzeba to ze sobą połączyć- powstają szpary i zaglębienia gdzie jak pojawi się tłuszcz i brud to będzie nie do umycia ;/

@TakiTaki z tym bezpieczeństwem to też ciekawe- z jednej strony faktycznie jest bezpieczniejsze
  • Odpowiedz
Do Wykopków:

Szukam kogoś kto na mając do wyboru gaz i indukcję zdecydował się na gaz aby odpowiedział mi czy żałuje.

Podobno dania z gazu "lepiej" smakują- nie kumam trochę tego argumentu i nie wiem jak go w ogóle uzasadnić ale widzę to już na którejś stronie porównującej te 2 technologie. Jak dla mnie to jest #!$%@? marketingowe.

@reveil nie widzisz zalet gazu, ale czy widzisz minusy indukcji? Bo jak opieczesz
  • Odpowiedz
@nalesnikznutella każda kuchenka gazowa przekazuje energię w ten sam sposób fizyki tutaj nie oszukasz. Różnica jest przy kotłach gazowych z zamkniętą komora spalania. I tak jak napisałeś 50% energii idzie w otoczenie ale to nie świadczy o tym że jest marnowana... Ogrzewasz w ten sposób pomieszczenie.
  • Odpowiedz
@Pr3z3s87 do ogrzewania pomieszczenia mam ogrzewanie pomieszczenia a nie gazówkę. Jak jest lato i do przyrządzenia potrawy potrzeba X kWh to nie mam zamiaru dowalać drugiego X energii w otoczenie i zdychać w kuchni. I odpalać klime tylko dlatego, że sobie nagrzałem gazówką. Blędne koło.

Co do tych 50%- to jest liczba która się powtarza ze strony na stronę, brzmi jak liczba z dupy. A fizykę oszukam budując inny typ palnika,
  • Odpowiedz
@nalesnikznutella ogrzewanie pomieszczenia miałem na myśli zimą, zapomniałem tego dodać moja błąd. Nie dam sobie ręki uciąć za te 50% ale wiem że była to znaczna strata (bywałem na szkoleniach i była o tym wzmianka) aby utrzymać płomień w zabudowanym palniku musisz doprowadzić tlen do tej "zamkniętej Komory spalania" takie rozwiązanie jest w kotłach gazowych z taką komora. Musi tu występować 100% szczelność... Konia z rzędem kto wymyśli coś takiego do
  • Odpowiedz
@nalesnikznutella: wybralismy gaz, glownym powodem było to ze mieszkamy na zadupiu i jak prądu nie ma (bo czasem nie ma..) to choć herbatę ciepłą wypić fajnie. Z plusów jeszcze: mozna cebule do rosołu opalić. Co do smaku potraw: podobno lepszy, Z tego co kojarze profesjonalni kucharze gotują na gazowych, np w Masterchefie tez korzystają z gazowych - jakis powód takiego wyboru chyba jest
  • Odpowiedz