Wpis z mikrobloga

@Ogniwo_Paliwowe @CytrynowySorbet @jakuba94:

Przez ludzi waszego pokroju za parę lat obudzimy się w świecie gdzie faktycznie będzie 0 prywatności i kontrola na każdym kroku.
Zamiast zdać sobie sprawę z problemu i stopniowo ograniczać to w miarę możliwości (np. poprzez używanie opensourcowego oprogramowania) , to lepiej stwierdzić: a co tam, już i tak wszystko na mnie mają. Nieświadomy niewolnik to najlepszy niewolnik ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@WykresFunkcji: Na te działania, które podejmujemy teraz był czas 25 lat temu. Ja osobiście staram się ograniczać na tyle na ile mogę, ale zwyczajnie wiem że to przegrana walka.

Nawet jeśli będziesz w 100% w analogu, bez dostępu do internetu, na dyskietkach, to zostaje praca, CCTV, algorytmu monitorujące zachowanie klientów w sklepach,liniach lotniczych, hotelach i tak dalej i tak dalej.

Polecam r/privacy jeśli szukasz alternatyw dla np. google, czy innych
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe:

Ja osobiście staram się ograniczać na tyle na ile mogę, ale zwyczajnie wiem że to przegrana walka.

Nawet jeśli będziesz w 100% w analogu, bez dostępu do internetu, na dyskietkach, to zostaje praca, CCTV, algorytmu monitorujące zachowanie klientów w sklepach,liniach lotniczych, hotelach i tak dalej i tak dalej.


Po pierwsze, co do kamer itd. to można się wyprowadzić na wieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po
  • Odpowiedz
@WykresFunkcji: Hmm polemizowałbym że takie podejście jest szkodliwe. Mam raczej do niego dość pragmatyczny stosunek - nie uważam że jako zwykły człowiek mam narzędzia żeby z tym walczyć, a wartość dodana z mojego oporu jest nikła.

Ot będę jedną metadaną mniej w skrzynce google na 3 miliardy innych metadanych. Żaden z nas nie jest jednostką na tyle unikalną, żeby w jakikolwiek sposób upośledziło lub spowolniło to proces uczenia się tych
  • Odpowiedz