Wpis z mikrobloga

@crimson_wind:
kredyt w uk dostaniesz na lepszych warunkach, co kilka lat bedziesz mogl zrobic remortgage. Spokojnie mozesz splacac kredyt bedac w polsce.
Jak dla mnie same plusy.

Po co wybierac gorsza opcje jak masz mozliwosc wziecia kredytu w Anglii?

Moze sie cos zmienilo ale wystarczylo miec 20% wkladu zeby dostac kredyt na nieruchoposc po za uk.
branie kredytu w frankach też było kiedyś spoko pomysłem... Lepiej brać kredyt w walucie w której się zarabia aby nie być w dupie na wypadek wahań kursu.


@Pieron: tak tu masz racje. Nie wiem dlaczego ale z rozbiegu uznalem ze @crimson_wind: przenosi sie do polski zeby pracowac zdalnie. Sorrki za zamieszanie.
W takim razie to ruletka czy funt sie oslabi czy nie. To duze ryzyko.
@crimson_wind: przerabiałem ostatnio temat, bo jestem w podobnej sytuacji. W związku ze zmianą prawa w Polsce można dostać kredyt hipoteczny tylko w walucie, w której się zarabia. W Twoim przypadku byłby to kredyt w GBP. Taką opcje oferuje Alior i PKO. Niestety tu zaczynają się schody, bo kredyt w GBP jest oprocentowany na 6-8% co czyni go znacząco droższym (jakieś 2%) od złotówkowego. W moim przypadku (krecha £100.000 na 10 lat)
@crimson_wind: @mielonkazdzika: @zdalny_robol: pisałem kiedyś do ING w Polsce na 'live chat'. TL;DR -> dla nich zarobki z UK nie istnieją, w Polsce z ich punktu widzenia jestem goły. Żeby mogli mi dać kredyt muszę gdzieś popracować w Polsce przez min. 3 miesiące + pewnie musiałbym funty na złotówki zamienić, żeby było jako wkład własny. Może wtedy by to jakoś poszło.
@Miscellaneous: szukaj czegos takiego
"Overseas property mortgages from a UK bank"

For borrowers concerned about the lack of protection provision from overseas lenders, obtaining a UK mortgage for your purchase provides the security of regulatory bodies. Surprisingly, most high street banks are geared up to offer mortgages services and advice for overseas property purchases, which can be especially reassuring for borrowers worried about dealing with a transaction in a foreign language.