Wpis z mikrobloga

Siemka! Wiem, że dzień chłopaka był wczoraj (przy okazji wszystkiego najlepszego dla niebieskich!), ale my świętujemy dzisiaj, i tu pojawia się moje pytanie, co zrobić lekkiego na kolację? Myślałam nad sushi, bo uwielbia, ale nigdy sama nie robiłam sushi. I tu pojawia się moje pytanie. Brnąć w to, czy jednak zrobić coś co na pewno mi wyjdzie? :D niebieski kocha sushi, dlatego o tym pomyślałam. Więc może macie jakieś rady? Z góry mówię, nie chcę kupić gotowego, bo wolę ugotować coś sama :)

#sushi #gotujzwykopem #pytanie
zapieponczek - Siemka! Wiem, że dzień chłopaka był wczoraj (przy okazji wszystkiego n...

źródło: comment_1601543267kGEA9sMBMbtlLRg13JbX4h.jpg

Pobierz
  • 12
@Vadzior moi rodzice często robią sami w domu, więc mam matę do zwijania, ryż i jakieś inne podstawowe rzeczy, więc w sumie muszę kupić tylko algi i coś do środka, czyli jestem prawie przygotowana :D mam nadzieję, że dam radę ()
@zapieponczek: Ryż masz specjalny do sushi? Pamiętaj o occie ryżowym.
Do środka polecam np. tuńczyka/łososia pieczonego, łososia wędzonego, surimi, krewetki. Ofc najlepiej to z surową rybą zrobić ale nie wiem czy wiesz gdzie kupić. Ja do sushi z surową rybą zamawiam w rybnym na konkretny dzień i wiem, że jest świeża. Z dodatków to np. ogórek, awokado, marynowana rzepa/rzodkiew, serek philadelphia, sezam. Może coś na słodko np. z mango? Pamiętaj jeszcze
@Vadzior mam ryż i ocet ryżowy. Marynowany imbir też prawdopodobnie mam w domu bo lubimy do chińskiego jako dodatek. Wasabi pożyczę od rodziców, bo raczej nie zużyją w najbliższym czasie a jestem przed wypłatą xD A co do ryby to myślałam nad łososiem, kupiłam ostatnio takiego jakby hm.. wędzonego, ale w plastrach? Zastanawiam się czy też się nada, bo w sumie skoro jest w domu to mógłby się przydać. A jak nie