Wpis z mikrobloga

Mirasy mam #pytanie odnośnie #ubezpieczenia OC,
Mianowicie kupiłem motocykl który był ubezpieczony w PZU, okres ubezpieczenia kończy się 3 października.
Ja jakoś 2 tygodnie temu zadzwoniłem do PZU i wykupiłem na ten motocykl nowe OC, pytałem się wtedy sprzedawcy czy już to odnotowali i nie będzie żadnego dublowania polisy, tym bardziej że obie są wykupione w jednej firmie, a tablice rejestracyjne są takie same.
Zapewniał że już wszystko gra i nic mi nie przyjdzie.
No i dzisiaj dostaję SMS ze za 3 dni się kończy OC i mam opłacić albo dzwonić xD
Infolinię mają płatna (ostatnio zerzarlo mi 14zl z konta)
A innaczej się nie da skontaktować, zamierzam mieć #!$%@? i nic z tym nie robić, ale czy mogą mnie potem ścigać za poprzednie OC?

#kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
@b_M_h: pewnie tak, ale to oznacza że muszę znowu do nich dzwonić a to z kolei wiąże się z stratą ok 10zl za połączenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro sprzedawca zapewniał mnie że polisy nie będą się dublować i jest to nagrane to chyba jako klient nie powinienem się martwić ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Szawagier: Teoretycznie stara polisa i tak wygasa nawet bez wypowiadania jej, automatycznie przedłuży się dopiero ta Twoja nowa polisa za rok jeżeli nadal będziesz miał ten motocykl:

Art. 31. 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu
mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało
przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i
  • Odpowiedz
@Szawagier: Polisa, którą kontynuujesz po poprzednim właścicielu kończy się z ostatnim dniem jej trwania i nie przedłuża się automatycznie. Jeśli zawarłeś nową umowę, najlepiej wypowiedzieć aktualną. Dokument z odręcznym podpisem wyślij na adres: kontakt@pzu.pl :)
Możesz też porozmawiać z pracownikiem PZU (za free) na czacie: https://porozmawiaj.video.pzu.pl/video/pzu/ - sprawdzi ubezpieczenie w systemie i wszystko Ci wyjaśni ;)
  • Odpowiedz
@vertical: stara polisa kończyła się 3 października, ja nowa kupiłem jakoś w połowie września ale od 4 października. Wolałem mieć z głowy bo często zapominam o takich rzeczach. Poza tym, po przerejestrowaniu przyszło mi pismo ze mogę zadzwonić i przedłużyć poprzednią, no ale konsultant tak to zrobił że mam nową a tamta powinna wygasnąć
  • Odpowiedz
@Szawagier: system pzu tak dziala, wykupiles wlasną polisę ale stara została przepisana po tej czynności = w systemie utworzyla się niewiążąca propozycja ubezpieczenia, mozesz dostac list lub maila z blankietem, jesli ma numer inny niż Twoja polisa to nie musisz sie przejmowac
  • Odpowiedz
kończyła się 3 października, ja nowa kupiłem jakoś w połowie września ale od 4 października


@Szawagier: Czyli OK, tak właśnie powinno się zrobić, teoretycznie skoro stara i tak wygasa to nie musisz nic robić ale nawet ekspert wyżej pisze żeby jednak wypowiedzieć, pomimo że polisa po poprzednim właścicielu i tak wygasa :)
  • Odpowiedz