Wpis z mikrobloga

Hej kochani wykopki mam lat 22, mam problem, na który powinienem sobie sam pewni odpowiedzieć, ale może ma ktoś z Was jakieś ciekawe spojrzenie, doświadczenie, a więc mam dwie prace, jedna na produkcji, którą średnio lubię bo u Janusza, ludzie tacy 5/10, zwykle też polskie janusze. Druga praca to moja pasja, po godzinach w domu na której mogę zarabiać nawet więcej niż tam u Janusza. Fajnie jest, mam jakiś tam hajs, ale kosztem życia i moje życie to praca od poniedziałku do niedzieli, przychodzi mi teraz taki czas że chyba powinienem wybrać coś, wybrałbym drugą prace, ale minus jest taki że mam nie regularny miesięczny dochód, czasem wiekszy, czasem mniejszy i tutaj jest mój problem, czy postawić wszystko na jedną kartę, dodam że rodzina mnie nie wspiera i sam bym się z tym wszystkim mierzył. Jest ciężko, ale trzeba coś wybrać chyba bo inaczej to nie życie
#pracbaza #przegryw
  • 9
@kiwalk8198: nie warto marnować swojego najcenniejszego zasobu czyli czasu na prace na produkcji. Póki jesteś młody, mobilny i bez poważnych zobowiązań zainwestuj w rozwój, coś co przyda się długoterminowo.
@kiwalk8198: Oczywiście, że ta druga praca na swoim! Po prostu nie przewalaj całej kasy tylko coś odkładaj na czarną godzinę, a jak po roku czy dwóch się okaże że jednak lepiej na etacie to znajdziesz sobie nową pracę. Nawet jeśli nie pyknie, takie doświadczenie to skarb a Ty jesteś tak młody że jeszcze przez 10 lat możesz sobie bez wyrzutów sumienia roboć takie eksperymenty. Jak rodzina nie wspiera to nie słuchaj
@kiwalk8198 Idź na swoje, ja też się bałem a teraz mam 37 lat i własny biznes a janusze dzwonią i proszą mnie o pomoc. Jak mi się któryś nie podoba to go olewam. Teraz ja decyduję, któremu januszowi pomogę a oni nie mają prawa niczego ode mnie wymagać. (Informatyka)