Wpis z mikrobloga

@GodALLU: ja moje pierwsze akwarium, to miałem zrobione ze starych okien, nóż do szkła, silikon akwarystyczny i działało, na start sie nada, w razie czego mozesz powymieniac rybki i ozdoby, a całość umyć, sprawdź przedewszystkim czy Ci wymiary do pokoju pasują
@GodALLU: Nie kupuj używanego akwarium i nie rób go sam bo możesz sobie łatwo zalać pokój. Najlepiej kup akwarium ~40-60L, do tego filtr (taki jaki producent zaleca na akwarium 80-120L), oświetlenie (lampki, belki, pokrywa z oświetleniem) neutralne podłoże (nic barwionego, ani sztucznych kamieni) i jakieś bakterie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: zero danych o filtracji, oświetleniu...ja bym odpuścił, bo skoro tak to nic tam ciekawego nie ma, a i sprzedający niezbyt rzetelny i żaden z niego pasjonat akwarystyki, więc pewnie słabo zadbany sprzęt.
Ja zdecydowanie polecam szukać okazji na olx, w cenie nowego 60 l kupisz tam dobry zestaw 120 litrów(duzo lepiej zaczynać od okolic 100 litrów niż 60) .
Ale nie polecałbym takiego zestawu razem z rybami, lepiej sobie samemu
@bartels4: @Taurus85: właśnie doszedłem do wniosku że lepiej będzie kupić nowe akwarium i dobrać do tego cały osprzęt... Albo kupić używane akwarium ale bez niczego i dokupić osprzęt.. tylko właśnie nie wiem czy 60 czy 112 litrów.. zmieszczę się w 400 zł ze wszystkim? Jutro jadę do zoologicznnego i obczaje ceny.. jestem w tym zielony i mam nadzieję że mi dobrze doradzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: odpuść sklepy, tam Ci tylko kit wcisną, niestety za tyle tylko używka. Szukaj dalej na olx, może trafi się cały komplet, może samo szkło, wtedy będziesz kombinować dalej, bo przy nowych rzeczach za tyle kasy to oszczędzisz nie tam gdzie trzeba, czyli nędzny filtr i słabe oświetlenie
@GodALLU IMO ceny akwarium są z dupy i o wiele lepiej skleić je samemu. Moje pierwsze akwarium 300l było sklejone ze starych szyb od dziadka i wytrzymało 10 lat. (aktualnie ma już 20, ale leży na strychu xD) Nawet jeżeli sam tego nie zrobisz, to szklarz Ci to zrobi za grosze.
@GodALLU: poczytaj i pooglądaj na YT o zakładaniu akwarium, o roślinach, o dojrzewaniu żebyś od razu rybek nie kupił tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe filmy robi np tramadolihydrochlor
@pedros92: @GodALLU: Nie kupiłbym używanego akwarium bo różnica w cenie jest niewielka, a nie masz pewności czy te akwarium nie ma x lat i czy silikon nie puści. Do tego dochodzą jakieś rysy itp, za różnicę kilkudziesięciu złotych przeznaczonych na rzecz która będzie stała jednak w tym pokoju kilka lat nie oszczędzałbym i kupił nowe szkło.
Różnica w 60l a 120l jest taka że w większym akwarium możesz trzymać więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: pierwsze nie, bo gięta szyba to porażka. Drugie jest całkiem ok, tylko czy potrzebujesz stolika? I ja nadal bym celował w pełny komplet (z filtrem, najlepiej zewnętrznym), wtedy to najbardziej będzie się opłacało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: tam od razu filtr do wymiany, takie wewnętrzne maleństwo to może tylko mieszać wodę. Czyli + 150 - 200 zł za filtr najlepiej zewnętrzny, do tego te oświetlenie najlepiej x2, widzę takie zestawy na allegro za 470 zł, ale tam to samo z filtrem. Czyli sam sprzęt nowy to takie minimum 600 zł (ale spoko oświetlenie i filtr). W gotowych zestawach to norma, oszczędzanie na oświetleniu i filtracji, wmówią że
@Taurus85: podaj mi link z zestawem który będzie dobry... Jestem początkującym.. nie wiem co i jak dopiero sie orientuje. Ludzie na grupach mówili że jak na pierwsze akwarium to będzie dobre.. po za tym mój budżet to 400 zł...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: napisałem, że nie ma zestawów dobrych. Oświetlenie w nim jeszcze na start może wystarczyć, pozniej zawsze możesz dołożyć drugą belkę. Ale ten filtr nie ma racji bytu w ponad 100 litrach. Dlatego jeszcze raz - w tym budżecie cały zestaw dobry tylko używka