Wpis z mikrobloga

@GodALLU: @GraveDigger:
To akwarium z olx jest ostro przerybione. Start z nowym 112l, albo większym, mniejszego akwarium bym nie brał na pewno. Zwykły filtr wewnętrzny z dużą gąbką o przepływie około 500-600l/h zupełnie wystarczy przy normalnej obsadzie, jak możesz wydać więcej to chiński kubełek HW 302 będzie git. Grzałka przy niektórych rybach wcale sie nie przyda jak masz 22+ stopni w domu.
  • Odpowiedz
@GodALLU: grzałka to chińczyk, nie wiadomo jak bedzie działać. Ale filtr jest spoko, a oświetlenie na proste rośliny styknie. Te uzdatniacze i bakterie to też nie są wymagane. Ja bym złożył samemu zestaw i wyjdzie taniej :P.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: już taki zestaw na początek jest w miarę ok. Ale nadal porozglądaj się za używanymi zestawami, tam w tej cenie można wyrwać o niebo lepsze podzespoły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: swoje 130 litrów kupiłem 20 lat temu - oczywiście używane, działa i nic się złego z nim nie dzieje, 300 też kupiłem używane bo super okazja. Chcesz nowe, spoko, ale nie gdy przez to będziesz oszczędzał na innych rzeczach. Akwarystyka jest dość drogim hobby, a najczęściej później i tak wszystko wymienisz na lepsze i droższe, zamiast zaoszczędzić i od razu kupić te dobre, a w tym szkło jest wręcz
  • Odpowiedz
@GodALLU: no właśnie tym. Nie marnujesz miejsca w środku akwarium na dużego kloca, całość filtracji masz wyniesioną poza szkło, a kaskada jest bezpieczna o tyle, że nie masz połączeń na rurkach poza szkłem, nie ma opcji wylania akwarium w razie awarii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: w zewnętrznych masz duuuuzo więcej możliwości kombinowania z materiałami filtracyjnymi. W tych wewnętrznych które pokazales masz tylko i wyłącznie gąbkę, w najlepszym filtrze czyli kubelku możesz użyć co chcesz, mieć osobno filtrację biologiczną przez jakaś ceramikę, filtrację chemiczna przez węgiel aktywny czy purigen, mechaniczną poprawić watą filtracyjną. W kaskadzie nie ma tyle miejsca, ale i tak jest więcej niż w wewnętrznym
  • Odpowiedz
@GodALLU: na początek tanim kosztem:
- używane 54l, jak masz miejsce i zmieścisz się w budżecie to 112l
- oświetlenie wystarczy na początek 0,3-0,5w na litr przy świetlówce T5/t8. Przy ledach CHYBA 30-50lumenow na litrów
- filtr taki, by mial wydajność by filtrować objętość akwarium minimum 5 razy na godzinę
- grzałka - na początek możesz dobrać tak obsadę, by nie była potrzebna
- podłoże - poczytaj o podłożu z ziemi ogrdziki ojciecodowej
  • Odpowiedz