Wpis z mikrobloga

W sumie czy ktoś z #wroclaw orientuje się ile kosztuje rozsądna cena za m2 w wielkiej płycie (~1990) na trzecim piętrze z windą. Wystrój PRL, stare meble, ultra starty parkiet, drewniane okna, nierówne ściany. Ogółem wszystko do kasacji i totalnego remontu. Dobra lokalizacja, zaraz obok Uniwersytetu Ekonomicznego, miejsca parkingowe pod blokiem, szlaban. Poznałem trochę ceny i rynek pierwotny i wtórny (ale w miarę nowe budownictwo, nie PRL) i nie potrafię ni jak odnieść się do wyceny tego mieszkania. Szukałem czegoś podobnego w necie ale na nic nie trafiłem.
#nieruchomosci #rynekwtorny #cenamieszkania #wycena #wycenanieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
ja też patrzyłam na to i na to i wybrałam deweloperskie. Koszty robocizny są wysokie więc robienie remontu w starym mieszkaniu to też wyższy koszt niż na nowym.
  • Odpowiedz
@Juventino1897: Kurczę aż sobie wszedłem na stronę dewa i sprawdziłem ceny mieszkań, mieszkanie "w promocji" wychodzi jakieś 8,5k / m2, średnio jak liczę ponad 8,7k. Wydaje mi się, że zrobiłeś super biznes z tą ceną :) Możesz się podzielić "na przyszłość" jak to wyglądało? Tj. po prostu twardo się z nimi targowałeś?
  • Odpowiedz
@Generalissimus: No właśnie to jest to, że jednak "bliskość" kosztuje. Ja nie wyobrażam sobie mieszkać tak daleko. Jednak każdy z nas ma inne priorytety także życzę dobrego pomieszkiwania :)
  • Odpowiedz
@Kermii: wszystko załatwiałem w marcu, wtedy mieli trochę niższe ceny. Nie jestem dobrym negocjatorem, ale udało się trochę obniżyć cenę. Jak teraz patrzę to faktycznie ceny podnieśli, ale może jest to związane z tym że budynek jest na etapie odbiorów, a jak ja zawierałem umowę to był jeszcze w trakcie budowy
  • Odpowiedz
@Kermii pochodż, pooglądaj, porozmawiaj, ponegocjuj. Ceny z ogłoszeniach są wyssane z palca i nakręcone przez flipperów, pośredników i chcących wyjść z inwestycji na małej stracie. To nie jest jeszcze dobry moment na zakup ale dobry na rozglądanie.
  • Odpowiedz
, mieszkanie "w promocji" wychodzi jakieś 8,5k / m2, średnio jak liczę ponad 8,7k.


@Kermii: powiedz że chcesz komórkę czy miejsce parkingowe, to jak nie obniżą ceny mieszkania, to dorzucą "gratis" coś z tego.
Ja u swojego dewelopera (4 ulice obok Portu Popowice) 3 lata temu "gratis" dostałem komórkę i miejsce postojowe za wyjściową cenę mieszkania.
  • Odpowiedz
@symis: @witam12: Dzięki za rady! :) Dopytam się jeszcze odnośnie tego kiedy defacto najlepiej uderzać waszym zdaniem do dewelopera. Nie chciałbym kupować dziury w ziemi ale pewnie wtedy te mieszkania są najtańsze, im późniejszy etap to zapewne cena leci do góry. Z drugiej strony przykład jak robi teraz Vantage, gotowe mieszkania w promocji -15/20k (wiadomo marketing robi też swoje ale jednak) więc różnie to wychodzi
  • Odpowiedz
@Kermii: Jeśli masz kasę, daj sobie spokój z wielką płytą. To tak jakbyś miał trochę więcej kasy na samochód i kupił Dacię Duster z maksymalnym wyposażeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisał Ci @Juventino1897, Port Popowice od Vantage jest spoko, chociaż nie bez wad. To też mega blokowisko (w dodatku na terenie zalewowym) i te tańsze mieszkania będą mieć pewnie bardzo kiepski widok
  • Odpowiedz
Nie chciałbym kupować dziury w ziemi ale pewnie wtedy te mieszkania są najtańsze


@Kermii: To nie wiem kiedy, ale głównie zależy chyba od tego jak się sprzedają.
Np te z gorszą ekspozycją będą tańsze, bo schodzą najpóźniej. Są też mieszkania pokazowe, czekasz trochę na nie, ale masz i wykończone i taniej, o ile można je kupić potem ;)

Z minusów, to tam się będzie jeszcze budowało, więc zważ też na
  • Odpowiedz
@Kermii: 3 tygodnie temu jak wysłałem zapytanie do Vantage o mieszkanie 45,73m2 (etap B) z oddzielną kuchnią zaśpiewali 498133.00 zł :D więc stwierdziłem niech spadają na drzewo, w takiej cenie można mieć w znacznie lepszym miejscu.
  • Odpowiedz