Wpis z mikrobloga

Pi razy drzwi

Pewnie wielu z was słyszało, to powiedzenie, albo często używa. Czy zastanawialiście się jaki jest wynik tego mnożenia? Pewnie nie, a ja od dwóch dni intensywnie nad tum myślałem i wymyśliłem. Podzielę się z wami moim tokiem myślenia i oczywiście wynikiem.

Pi razy drzwi wynosi dokładnie 251.2 centymetrów.

Ale jak to!? Zapytacie. Przecież najtęższe, matematyczne umysły nic o tym nie wspominają. No nie wspominają, bo całki przepaliły im synapsy i myślą, że to tylko takie śmieszne powiedzenie.

A teraz do rzeczy. Średnio szerokość drzwi wewnętrznych wynosi 80 cm. Jest to niezaprzeczalny fakt stwierdzony przez wielu domorosłych budowlańców, stolarzy i tych co sobie domy budują. Jak nie wierzycie, to zmierzycie drzwi w waszych mieszkaniach. Skoro już wiemy jaka jest średnia szerokość drzwi otrzymujemy taki iloczyn:

3.14 * 80 cm = 251.2 cm

Proszę, nie dziękujcie, tylko wykorzystujcie nabytą wiedzę w praktyce.

#matematyka #ciekawostki #zagadkamatematyczna #zagadkimatematyczne #rozkminy
Cesarz_Polski - Pi razy drzwi

Pewnie wielu z was słyszało, to powiedzenie, albo częs...

źródło: comment_1601295562x8x5jQjcxlJ7OLIdJRSZ8q.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gitarasiema: cały świat przyjmuje za pi przybliżenie do 3.14. Uczą tego wszystkich w szkole, więc, żeby każdy mógł zrozumieć użyłem właśnie tego przybliżenia.

@m3GGaloD0n: przeczytaj jeszcze raz wpis. Średnia szerokość drzwi. Widocznie odstajesz od średniej.

@Jarem12: @vebbo: dla tego szerokość, bo każdy mówiąc o drzwiach "osiemdziesiątkach" ma na myśli szerokość i jest to pojęcie profesjonalne, używane w branży budownictwa, stolarstwa i innych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz_Polski: może chodzi o objętość drzwi? Ale wtedy nie jest to możliwe do policzenia bo nie ma jednych drzwi, każde będą miały inną objętość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Cesarz_Polski: wątpię żeby średnia szerokość drzwi wynosiła 80cm
Moze chodziło Ci panie matematyku o medianę? Lub tez dominantę?

Oprócz tej drobnej wpadki metodyka 9/10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz_Polski: 80cm to jest minimum w budynkach mieszkalnych, w użyteczności publicznej minimum 90cm z uwagi na dostępność dla niepełnosprawnych. Do tego dochodzą jeszcze kwestie dróg pożarowych i zasadniczo szerszych drzwi.
Można rzecz, że średnia szerokość drzwi będzie oscylowala w okolicach 90, a może więcej. O kant d--y rozbić twoje przeliczenia.
  • Odpowiedz