Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lajsta77: ja mam co prawda pięcioletnią, więc dosyć nowa, ale też mam jeden program na 58 minut, a resztę na dwie godziny lub więcej. Ale ja mam instrukcję więc wszystko mam opisane. Jest też program na 15 minut ale jest do wstępnego płukania gdy naczynia muszą dłużej leżeć. Ten godzinny wystarcza u mnie nawet do mocno zabrudzonych naczyń i patelni. Musisz sprawdzić u siebie czy ten godzinny też ci wyczyści, na
@lajsta77: u mnie normalnie to chyba 3:15, w sensie ten tryb co to niby najmniej wody na niego idzie
w sumie mogłaby nawet i 5 godzin myć, i tak najczęściej ustawia się na noc albo rano zaraz po wstaniu z łóżka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lajsta77: zauważyłem na przykładzie pralki, że te niby sekundy, to nie są sekundy w praktyce, bo pralka sobie skraca czas prania - nie wiem czy zależy to od ilości (wagi) czy po prostu są to jakieś pralko-jednostki czasu.
@lajsta77: te długości cyklów zależne są od energooszczędności. Im większa tym dłużej trwa bo robi namaczanie. Zawsze możesz ustawić sobie cykl 1H czyli najmniej ekologiczny nie zmieni się nic w umyciu naczyń tylko będzie brała więcej prądu i wody. Zaufaj mi robię przy tym
@staryhaliny: W urządzeniach AGD nie ma zegara. Pralki zmywarki czy suszarki na bieżąco mierzą parametry cyklu i sobie skracają czas. W pralce patrzy sie na moc silnika przy wirowaniu i na tej podstawie ocenia czy już jest wy wirowane czy nie. Generalnie ten czas jest by użytkownik mniej więcej wiedział za ile koniec. Bo przecież każdy z nas ma inne ciśnienie w rurach wiec jak b czas nalewania był na sztywno