Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@jestepianke: klasyka wypoku, kupisz coś co ci się podoba, ale wykopkom nie, to będą próbowali zrobić z Ciebie idiotę xD
Thermomix jest zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@VanDahl: jak ktoś nie lubi gotować, ma dwie lewe ręce, albo przywykł do kupowania jedzenia na mieście to taki termomix to dobra rzecz bo lepiej niech tak odkrywa nowe smaki. Ale ci co lubią gotować to im nie potrzebne, tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: @jestepianke @VanDahl Urządzenie przydatne jeśli komuś nie chce się siedzieć przy garach, nie bardzo potrafi gotować, czy nie ma pomysłów na posiłki. Jednak akurat kupując thermomix za 5 kapci mocno przepłacacie. Ma małą misę, w razie niedomknięcia nozykow wszystko wylewa się do silnika, opłacanie jakichś abonamentów za dostęp do przepisów itd Zdecydowanie lepiej opłaca się wziąć taki robot innej firmy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tryggvason: tu się nie da tego nie domknąć, chyba musiałbyś być wyjątkowo uzdolnioną amebą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nieszkodnik: nie mielę tu mięsa - siekam, jestem zadowolony. Miksera nie wyciągam od dłuższego czasu. Mieszam, mielę, miksuje, siekam, gotuję.
Mieszając ciasto w mikserze planetarnym też nie ubijesz w nim śmietany.
Poza tym, śmiało wystarcza na więcej osób, chyba że jesteś strongmanem :P

Wielu osobom taki
  • Odpowiedz
  • 1
@Zarzutkkake thermomix to super sprawa () również posiadam i jestem zadowolona. Zawsze lubiłam gotować, a thermomix tylko wzmocnił to hobby. Chociaż wydaje mi się, że niektóre potrawy sama zrobię lepiej to inne skomplikowane mogę zrobić tylko dzięki TM. Zaczęłam więcej piec. Wyrabianie ciasta rewelacja! Pizza, bułki, chleb itp. No i ciasta na słodko. Niezbyt często to robiłam wcześniej, a teraz ciągle. Więc to nieprawda,
  • Odpowiedz
Miksera nie wyciągam od dłuższego czasu.


@VanDahl: no jak miksera od melaksera nie odróżniasz, to i nie dziwota, ze z thermomiksa jesteś zadowolony :-) Ja mam dwa (na dwa domy), a i tak dodatkowo mam dwa kombajny z melakserami i maszynkami do mięsa, ręczne blendery (ubij w termomiksie pianę z jednego białka) i różne ręczne tarki...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nieszkodnik: ty mi chcesz mówić, że nie odróżniam, a nawet nie wiesz jak to się pisze - to po pierwsze xD
Po 2 nikt nie twierdzi, że nie nic innego do kuchni nie potrzeba, bo raczej logiczne, że potrzeba, ale samo urządzenie w znakomitej większości przypadków jest wystarczające i nie trzeba nic wyciągać.
  • Odpowiedz
@dmde Też czasami tak mam, ale np.: wyrabianie ciasta drożdżowego albo zmiksowanie zupy to tylko w lidlomixie. Poza tym, jeśli masz możliwość wyjęcia ostrza, to umycie misy idzie raz dwa, a ostrze można wstawić do zmywarki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestepianke: @Catttana: co kto lubi, ja tam bym wolał porządnego kitchen aid, moja mama dostała na 50tke i jest mega zadowolona, łatwo sie myje, ciasto jak wyrabiałem to nigdy tak zadowolony nie byłem bo ugniotl idealnie.

Mięsa termomixem nie zmielisz z tego co wiem.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert Mielą mi w sklepie na moich oczach. W sumie mogę spróbować kiedyś posiekać mięso i zobaczę, co z tego wyjdzie. Poza tym, wolę mieć jedno urządzenie bez miliona nakładek/dokładek, które też trzeba gdzieś przechowywać.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem fenomenu termomixa. Cena wysoka, urządzenie, ktore po prostu mówi Ci co w ktorej chwili masz zrobić. Jadłem zupy z termomixa i były dobre, tak samo dobre jak zrobione w garnku za stówę. Argument o wyrabianiu ciasta, serio? Porządny mikser kosztuje 1000zł i ugniecie ciasto tak samo. Albo ja czegoś o tym urządzeniu nie wiem, albo to jest sprzęt dla jakiejś dziwnej grupy odbiorców. Proszę o wyjaśnienie ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@terrarek: Jestem kulinarną niemotą i thermomix sprawił, że jestem w stanie zrobić danie, które jest smaczne, a przy okazji nie muszę wybrudzić połowy sprzętów kuchennych. Gotowanie to dla mnie przykry obowiązek, a tm sprawia, że jest mniej przykry i przynajmniej da się zjeść.
Ale nawet przy banalnych rzeczach typu owsianka się przydaje: wrzucasz składniki i za 15 min. masz idealną owsiankę gotową do zjedzenia w odpowiedniej temperaturze. Normalnie jednak co
  • Odpowiedz