Wpis z mikrobloga

Siemka Wykopowi Informatycy #15k próbujemy pograć w mc na serwerze hostowanym przez jednego z kolegów. (serwer modowany, ale to nie ma znaczenia). Serwer postawiony i działa, ale teraz pytanie- jak połączyć się do niego przez WAN? Zrobiliśmy przekierowanie portów na routerze hosta. (Nie ja jestem hostem, tylko kolega).
Da się połączyć do serwera gdy ustawiony jest dynamiczny adres ip czy trzeba mieć statyczny?

Próbowaliśmy skonfigurować Ip na statyczny, ale coś nie chciało działać.
Robiliśmy to tak:

IP: Ip kolegi sprawdzone przez jakąś stronę internetową
Maska: 255.255.255.0
Brama - i tu mamy problem (ja u siebie mam ip bramy o 1 mniejsze w ostatnim oktecie) ale u kolegi nie chce to działać

Jak poprawnie ustawić statyczne IP? Skąd wziąć bramę? (od dostawcy czy jak)

#kiciochpyta #minecraft #serwer #siecikomputerowe #sieci
  • 5
  • Odpowiedz
@Retsew: Ale poczekaj, po co zmeniacie konfigurację IPków?
0) Tak jak klient ma dynamiczny od operatora to tak to też zadziała (aby miał publiczny nie CGNAT)
1) Serwer (komp kolegi) jest wpiety do routera kolegi i w trybie automatycznym, jakie IP dostaje? (192.168.x.x?, a router ma adres 192.168.x.1?)
2) Jaki dostawca internetu?
3) Jak kolega wchodzi na twojeip.wp.pl to tam powien widzieć publiczny adres na który będziecie się łączyć)
4) Przekierowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miesnakrowa czyli nie musimy robić statycznego żeby działało, tylko połączyć się przez IP WAN kolegi z przekierowaniem portów na IP komputera?
  • Odpowiedz
@Retsew: Tak, oczywiście jeżeli od operatora dostał Publiczne IP, a nie jakiegoś CGNATa. To w sumie pewnie można znaleźć w ustawieniach routera, jakie ma WAN IP, jeśli będzie takie samo jak na stronkach to raczej ma publiczne i dobrze ustawione przekierowanie portów powinno zadziałać
  • Odpowiedz