Wpis z mikrobloga

Zabrałem się w końcu za zrobienie porządku na biurku i chciałbym pozbyć się też dość dużych głośników 2.1 z subwooferem. Początkowo myślałem, żeby zamienić je na jakiś zestaw 2.0 -> ale z tych porządniejszych też wszystko jest spore. I tak wpadłem na pomysł, żeby kupić po prostu soundbara. Zmieści się idealnie pod monitorem, ma bluetooth więc na spokojnie mogę go podłączyć do dwóch komputerów i nie ma problemu z przełączaniem. Muzyki nie słucham głośno, nie jestem jakiś audiofilem, sporadycznie obejrzę jakiś film, także co myślicie o takim rozwiązaniu?

Najbardziej spodobał mi się SC-HTB200EGK.

#glosniki #audio #soundbar #komputery
  • 10
akże co myślicie o takim rozwiązaniu?


@voximodo: nie wiem jaki zestaw miałeś teraz, zatem ciężko coś powiedzieć. Jeżeli to było coś drewnianego to ten soundbar zagra kiepsko i to usłyszysz. To się nadaje co najwyżej do filmów, w muzyce będzie brakować średniego zakresu. A nie myślałeś by to co masz teraz powiesić obok monitora zamiast stawiać na biurku? Zyskasz miejsce i będzie sporo taniej.
@ksiak: Obecnie mam Logitech'a X-530 5.1 - tylko korzystam po prostu z 2.1. Także chyba nic wybitnego to nie było :D Co do wieszania to też byłaby spoko opcja - ale akurat nie mam takiej możliwości niestety, żeby coś powiesić na ścianie.
@ksiak: Hm... Pomysł z uchwytem też spoko pomysł - mam już właśnie ramię do monitora, więc może i coś pod głośniki by się znalazło.

A ten soundbar względem tych niezbyt wybitnych logitechów kolego sugerujesz, że też będzie faktycznie gorzej grał?
A ten soundbar względem tych niezbyt wybitnych logitechów kolego sugerujesz, że też będzie faktycznie gorzej grał?


@voximodo: ja ogólnie jestem uprzedzony do soundbarów. To jest taka proteza po prostu dla głośników TV które obecnie są tragiczne ze względu na brak miejsca w obudowie. Zatem to daje lepszy dźwięk i trochę niskich tonów - subwoofer. W tej półce cenowej nic ekstra nie dostaniesz. Może względem tego co masz teraz byłoby trochę lepiej
@ksiak: No cóż, chyba mnie przekonałeś. W takim razie obejrzę się za jakimiś głośnikami i pokombinuje jakoś z ich montażem. Dzięki wielkie za pomoc i sugestie :)
Obecnie mam Logitech'a X-530 5.1 - tylko korzystam po prostu z 2.1


@voximodo: miałem dwie x-530 (i kilka x-230), ogólnie dużo creativów i logitechów od tych tanich po z-2200. Nigdy więcej

Pierwsza rzecz: dokonał się ogromny postęp w tej dziedzinie. Kup przyzwoite Microlaby albo Edifery 2.0 (tj. monitory jak radzi @ksiak) i zupełnie nie będziesz potrzebował suba a jakość dźwięku będzie kosmosem w porównaniu do x-530

Tylko niekoniecznie potrzebujesz monitorów