Wpis z mikrobloga

Witam jestem tu nowy. Bez problemu otrzymalem od dermatologa finasteryd 1mg (Nezyr) oraz minoxidil 5%. Dermatolog powiedzial ze wystarczy jedna wcierka dziennie ( 6 psiknięć ). Mam następujące pytania : czy moge robic wcierke minoxidilu raz dziennie rano w brode dla poprawy zarostu ktorego w zasadzie brak oraz raz dziennie na wlosy ( broda rano wlosy wieczorem) ?
#zakola #finasteryd #minoxidil
  • 23
@Mamciu94: Lepiej 2x dziennie rano i wieczorem, mozna stosowac tez na brode. Nie ma potrzeby stosowania tak duzych dawek Nezyru moim zdaniem a do tego nie wiem czego dermatolog nie przepisal ci Finahit, ktory jest 4x tanszy niz Nezyr? Ja bym bral 0,25mg finahit dziennie co 24h i pryskal rano i wieczorem minoxidil na glowie i brode + na twarz nawilzajacy balsam jakis dobry (np. Cetaphil), bo minox wysuszy skore.
@Mamciu94: Spoko tylko, ze to czy bierzesz 1mg czy 0,25mg ma pomijalny wplyw na poziom w jakim redukowane zostaje DHT odpowiedzialne za wypadanie twoich wlosow. Ponadto dermatolog nie moze ci dac takiej gwarancji a skutki uboczne po tym leku sa jak najbardziej mozliwe.
@jegertilbake: Przychodnie chyba często mają jakąś umowę z producentem nezyru. Mi też przepisała babka nezyr plus dostałem ulotkę z tego leku z informacjami dla lekarzy. Ale babka sama mówiła, że starczy że poproszę o tańszy zamiennik w aptece to mi dadzą.
@jegertilbake: alocutan forte Brdzie git?
Do tego finahit 0,25 mg dziennie i zobaczymy co będzie za 3 miesiące
Ps na brodę pryskasz miejscowo gdzie są luki czy na całość?? I na włosy po kąpieli można? Czy musza być suche