Wpis z mikrobloga

Czy moja pizza na kolację może plusa? ()
Caputo Pizzeria, 4h TO blok, 14h TK blok, 1h TO blok -> kulkowanie -> 20h TK, 3h TO.

Ostatnio pokochałem prostotę, więc króluje Margherita.
Sos to Mutti Passata (prosto z butelki, nic nie redukowałem) i Mozzarella di Bufala.
Wypiek w F1, czas około 90s.

Za miesiąc wyjazd do Neapolu, mam nadzieję, że uda mi się podpatrzeć coś tam na kuchni.

#pizza #bojowkapiekarska #gotujzwykopem
GastroAndrzej - Czy moja pizza na kolację może plusa? (。◕‿‿◕。)
Caputo Pizzeria, 4h T...

źródło: comment_16011359232NVAR2PRxtlUkaC72CmW0Q.jpg

Pobierz
  • 49
@GastroAndrzej: widzę kolega ekspert więc podpytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciasto zrobione dziś o 15, planuje piec jutro około 15-17. Obecnie blok leży w TO, koło 21 planowo trafi do lodówki. Lepiej przed lodówką zrobić kulki i wyciągnąć na 5-6 godzin przed wypiekiem do TO, czy cały blok do lodówki, wyciągnąć na te kilka godzin przed pieczeniem, zrobić kulki i już do końca zostawić w TO?
@Kroos123: ogólnie kwestia robienia kulek to indywidualna sprawa. Ja trzymam w bloku do momentu aż mi się miejsce w lodówce zrobi i żona nie marudzi :D Bo w pojemnikach jednak więcej miejsca kulki zajmują.
Ale jak mam możliwość to robię kulki po wyciągnięciu bloku z TK (tak po godzince żeby nie było zimne), a potem część kulek zostawiam do jedzenia i leżą po 3-5h w TO, a część do lodówki w