Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem ekspresu do 3 tyś. Znalazłem kilka w różnych cenach. Moglibyście doradzić przy kupnie? Dziennie zamierzam pić 3-5 kaw i będą to mleczne jak i espresso.

1.Nivona 759 obecnie za 2tys. Zastanawiam się nad nią najbardziej. Jednak ostatnio czytałem mieszane opinie. Jednym pracuje długo bez zająknięcia a inni narzekają. Jaka macie styczność z tym ekspresem?

2.Siemens EQ 6

3. MELITTA F63-101

4.DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Najtaniej wychodzi tutaj NIVONA na promocji. Zastanawiam się czy warto do czegoś innego dołożyć czy np kupić sobie za to dobra kawę. Co o tym myślicie albo macie jakieś inne pomysły?

#kawa #ekspres #ekspresdokawy #nivona #melitta
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fragu: mam DeLonghi kolbowy z osobnym młynkiem i mogę śmiało polecić mimo że wymaga to trochę więcej zabawy niż wciśnięcie jednego guzika.

Jak chcesz koniecznie automat to po znajomych wszyscy chwalą sobie produkty DeLonghi lub Saeco.
  • Odpowiedz
@Fragu: ja polecam De'Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95. Jest na granicy budżetu ale ma trochę wyższe ciśnienie (19 bar) niż ECAM 350.55 i wygodny ekran + sterowanie Bluetooth z telefonu.
  • Odpowiedz
@Hansen: fajny, ogladam teraz recenzje. Jak wygląda mycie pojemnika na mleko, tej karafki? Jest możliwość umycia tego w zmywarce? Mogę np jakiegoś węża dać do innego pojemnika z mlekiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hansen: Nie chcę burzyć narracji, ale zwykły tani ekspres na ulce, ma w standardzie 18 barów na pompie. Zaworki w zaparzaczu nie puszczają wyżej jak 9 bar, bo crema tego nie wymaga.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: nie wiem czy za 3 tyś uda mi się kupić taką, która robi dużo rodzajów kaw. Czytałem też komentarz, że niby jury nie można otwierać tak, żeby dobrze wyczyścić ekspres.
  • Odpowiedz
@Fragu: kup sobie kolbowy, porządny masz za 5, 6 stów, te automaty tylko zajmują miejsce, trzeba się z nimi pieścić, a jak walną to koszty ogromne. Np taka Dedica od Delonghi.
  • Odpowiedz
@Fragu: Mycie pojemnika jest dość łatwe, musisz to robić co min. 2 dni. Niestety nie możesz w zmywarce go myć ani nie możesz innego pojemnika podłączyć wężem (z tego co wiem). Mam go z pół roku i nie mogę narzekać na nic. Ale nie mam tez dużego porównania z innymi markami.
  • Odpowiedz