Wpis z mikrobloga

Cześć, szybkie pytanie do głównie #wykoptribanclub ale może też ogólnie #rower

ostrzę sobie zęby na używanego Tribana 500, z tym, że to jest jeszcze nie SORA, a microshift + Sunrace.
Powiem szczerze, mało mi te nazwy mówią. Ktoś się wypowie? Sam rower wygląda super i jak tylko sprzedam swój, a tamten się ostanie, to go wezmę po weekendzie. No chyba, że osprzęt to jakiś dramat jest..

w pogotowiu zawsze #triban100 nówka ze sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
@hectorian: bardzo dobre przerzutki, 3000km bez regulacji, klamkomanetki tylko mają 3 przyciski ale są wygodne

jedyny minus tego roweru to wysoka waga i niewymiarowe koła 650 jeżeli bierzesz rozmiar S lub XS - no-go zone
  • Odpowiedz
@hectorian: No mam. Wyregulowany działa sprawnie.
No i wymiana osprzętu jak kupisz używkę nie zrujnuje Ci kieszeni ;)
Można też pokusić się o wymianę klocków hamulcowych na coś lepszego.
T100 odpuść.
  • Odpowiedz
@Lethal_Jelly: jak się przesiądę, to z MTB więc i tak będzie kosmos ;) Rama XL więc normalne koła na szczęście

@Wycu91 klocki to będzie pewnie pierwszy zakup, nie jestem zawodnikiem wagi lekkiej, T100RC wiadomo, trochę proteza roweru, ale nie mówię nie.

Dzięki za pomoc, ale jak ktoś jeszcze coś ma do dodania to chętnie poczytam ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vel_Makarena: Ja ujeżdżam Tribana 500 2015-2017 i nie narzekam. Z tyłu 8 rzędowa kaseta, przerzutki Microshift i na nic w nim narzekam. Od nowości przejechałem jakieś 5k km i ani nie musiałem regulować przerzutek ani centrować kół. Ważę 75kg i wjeżdżam w nim w szutry/lekki teren na oponach 23C i koła nadal proste.
Dwa minusy moim zdaniem; to słabe klocki hamulcowe oraz siodełko z chropowatą powierzchnią które przeciera spodenki.
  • Odpowiedz
@hectorian: Jeśli chcesz poczekać do wiosny to będę miał do sprzedania swojego Tribana 520 w rozmiarze XL z 2018 roku. Czekam na odbiór Kellys Soota 50, więc nie potrzebuję dwóch rowerów na baranku. Rower jest na Sorze, niedawno wymieniałem łańcuch, kasetę i robiłem serwis piast i sterów (w chwili pisania 1600km przebiegu). Oprócz oryginalnych kół z oponami 25, mam Shimano WH-R500 z oponami Shwalbe Marathon 32 + zestaw błotników + dwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Magicznyjestem: Ja jeżdżę na 23c po polach/ lasach zbierając #kwadraty
Jechać po złym terenie się da, ale komfort jest minimalny. Ważę 75kg i koła nadal są proste, choć tak na nie wszyscy narzekali. O dziwo przez 5kkm nie musiałem regulować przerzutek, a są tanie modele Microshift.
25c można założyć bezproblemowo.
Na zdjęciu widzisz opony 28c. Mieszczą się, ale rower nie ma zamocowanych oryginalnych szczęk hamulcowych. Zdjęcie nie jest moje. Prawdopodobnie przy
Vel_Makarena - @Magicznyjestem: Ja jeżdżę na 23c po polach/ lasach zbierając #kwadrat...

źródło: comment_1621503675v2FymX5ZadhtcexScqVTsD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena dzięki, ważę podobnie i będę jeździł 35% asfalt, 40 kostka i 25 szutry, utwardzona ziemia, więc chyba muszę nabyć jednak inny rowerek, żeby móc założyć przynajmniej 32 w przyszłości, a szkoda, bo zależy mi na kasie i alternatywy z używek brak. Wersje RC, chociażby 120 to już 2 razy większy wydatek
  • Odpowiedz