Wpis z mikrobloga

Pewnie jestem ostatnią osoba na świecie, która tego filmiku nie widziała, ale cóż. Może są jeszcze tacy :))
Przesłał mi ten filmik @Radio-Warroza - dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Facet na filmiku musi się bardzo postarać, żeby zahipnotyzować swą wybrankę, bo inaczej zginie, więc nie ma lekko. Pewnie dlatego tak się przykłada ;)

#dzicyzapylacze #ciekawostki #zwierzeta #przyroda
M.....e - Pewnie jestem ostatnią osoba na świecie, która tego filmiku nie widziała, a...
  • 24
@adamszuba: czym innym jest ewolucja, a czym innym mechanizmy dzięki którym zachodzi. Selekcja seksualna to jeden z nich i nie było go na początku łatwo udowodnić i nie jest do końca intuicyjny, bo wiele z ornamentów seksualnych wydają się niekorzystne dla przetrwania. Teraz już to jest fakt powszechnie naukowo obserwowalny i potwierdzony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radio-Warroza: Moja wypowiedź miała być cyniczna, nawiązywała do powszechnych i na tym portalu trendów myślenia antynaukowego. Autorytetami stają się szurnięci politycy i youtuberzy, naukowców zaś na się za kłamców ()
@Gieekaa: Rewelacja. Przez makro często nie zdajemy sobie sprawy jak małe są dane owady czy pająki.
W tym roku zbierałam trupki pszczół. Planuję przygotować artykuł pokazujący, jakiej wielkości są dzikie pszczoły, bo zdjęcia tego nie oddają. Poluję jeszcze na zdechłą osę. Sezon się kończy, więc niedługo powinnam na jakąś trafić ( ͡° ͜ʖ ͡°)