Wpis z mikrobloga

Mirki ma taki problem, piła spalinowa made in liroy Merlin, tani chińczyk i nie umiem wyregulowac sobie obrotów na niej, są tam dwie śruby L i H w instrukcji nic nie pisze a objawy mam takie że nie odpala na półssaniu tylko na pełnym ssaniu, pochodzi chwilę i gaśnie, nie trzyma wolnych obrotow a na dużych obrotach tak jakby ja coś dusilo, brak jej mocy, męczyłem się na czuja jak to ustawić ale nic z tego nie wyszło. Regulował ktoś kiedyś taką piłe i mógłby podpowiedziec? Z góry dzięki
#kiciochpyta #mechanika #mechanikasamochodowa #pilaspalinowa #majsterkowanie
  • 12
@ondraszek A jakieś 3 lata będzie, zauważyłem że wężyk od paliwa jest sparcialy i go wymieniłem bo zaciagal sobie lewego powietrza, to samo miałem w kosie spalinowej, w kosie pomogło a tu nic, jak chodzi na wolnych to znów sił nie ma na wysokich, jak odpale ja z trudem na pełnym ssaniu to chodzi dopóki gaznik jest otwarty a tak to gaśnie
@Pitaq: rozbierz gaźnik i zobacz stan membrany, bo możliwe że jest sparciała lub pęknięta, albo dostał się tam jakiś syf. Ogólnie warto było by sprawdzić połączenia czy nic się nie poluzowało, pękło. Jak sprawa z filtrem powietrza, nic tam się nie połamało, dobrze jest dokręcone. W tych chińczykach jak będzie dostawać za dużo lub za mało powietrza to też nie będzie działać dobrze.
@Pitaq: Zanim cokolwiek rozkręcisz... Wkręć obie śrubki i wykręć na 1.5 obrotu. Piła po odpaleniu powinna chwilę pracować na ssaniu i zgasnąć, wyłaczasz ssanie i ją odpalasz normalnie, chwilę się zagrzeje i powinna jakoś pracować. Śruba "L" jest od niskich obrotów, regulujesz tak żeby piła nie gasła, ale też nie były zbyt wysokie (żeby psrzęgło nie łapało), następnie regulujesz śrubą "H" żeby piła "zrywnie" się wkręcała na obroty, następnie na maksymalnych
@Vein Gaznik był do wymiany, sąsiad mi dał bo ma kilka i piła idzie jak zła teraz, nic już nie będę kręcił z obrotami, tamten jest ustawiony tak akurat