Wpis z mikrobloga

Siema mirki z WoWs. Zaczalem wczoraj gre ( generalna mechanike gier WG troche ogarniam przez WoTa), ale mam pare pytan do gry od newbie.
1) Gram poki co tierami II-IV, i w prawie kazdej bitwie mam 1-3 graczy + reszta to boty. Od ktorego tieru sie to zmienia? Srednia satysfakcja jest w zniszczeniu jedynego zywego przeciwnika w 2min a potem dobijanie botow.. Na wyzszych tierach zakladam ze gra duzo wiecej osob i botow nie trzeba ladowac? Zakladam ze rozklad tierow wyglada podobnie jak w WOT, czyli 1-5 'byle przejsc', 5-8 sredniawki gdzie gra duzo ludzi
2) Czy polecacie ktoras linie pancernikow/krazownikow do nauki mechaniki gry i nauki walki okretami ogolem, czy to generalnie obojetne? Moze ktores nacje sie w czyms konkretnym charakteryzuja (jak linie w WoT) i mozecie mi strescic ktora co jak? Jak jest w necie gdzies to mi link styknie. Cos tam przegladalem poradniki na oficlajnym forum.
3) Kontenery - Chcialem sobie wczoraj otworzyc jeden, gra mi zlapala laga na 10min i musialem robic hard reset i nawet nie wiem co z nich dropi :D Warto na nizszych tierach to otwierac(bo rozumiem ze to za expa sie otwiera) ?
4) Dobrze rozumiem, ze artyleria p.lot. to w zasadzie tylko ustawienie priorytetowej strony ostrzalu i reszta zajmuje sie AI?
5) Ja moze naprawde jestem BARDZO slepy, ale gdzie jest informacja ile mam expa zdobytego na statku ktory moge przeznaczyc na badania? Za cholere nie widze...
6) Inne porady mile widziane.
Z gory dziekuje :)
#worldofwarships #wows #mirkowows
  • 8
@jadealboniejade:
1) 5+ to już praktycznie sami gracze
2) niemieckie pancerniki, a kapitana pod dodatkową
3) otwierasz kiedy chcesz, nic się nie zmieni jeśli zrobisz to później. Tak za zdobycie 2000/12500/chyba 36500 w dobie, do 3 kontenerów na dzień. Są też z misji i eventów.
4) w zasadzie tak, niektóre okręty mają jeszcze consumabla do plot
5) zakładka wyposażenie
6) bądź miły( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jadealboniejade:

1) nowi gracze mają zablokowane standardowe gry z innymi ludźmi, ale tylko przez chwilę.
2) ja polecam francuskie pancerniki- są szybkie, pozwoli ci to nauczyć się odpowiednio ustawiać się na mapie, oprócz tego mają dużo luf, są raczej małe przez co trudniej je trafić zarówno z wody jak i powietrza.
Krążków na początek nie polecam, imo to najtrudniejszy typ okrętów
@jadealboniejade: Zrób sobie lotniskowiec będą jak w WOT cię raportować cały czas i wyzywać na czacie jak w Wot "arty afk"=> "cv afk". "arty noob"=>"cv noob".
Dla niskich tierów teraz jest kampania 40 lat marynarki czy coś takiego. Włącz ją w menu kampanie i zbieraj sobie kontenery robiąc okręty to poznasz łatwo mechanikę każdej klasy. W kontenerach są flagi na szybsze robienie lepszych statków i XP.
@jadealboniejade:
1. Prawdopodobnie masz jeszcze zbyt świeże konto by w ogóle grać bitwy tzw losowe czyli bez NPC. Jak odblokujesz możliwość grania losówek to już standardowe bitwy 12v12 sami ludzie chociaż czasami boty są lepszymi przeciwnikami :) na t1-t4 mogą się zdażyć boty w losówkach chociaż to może zależeć od ilości osób w kolejce do bitwy.
2. Poszukaj na forum każda nacja ma swoje plusy i minusy zgodnie z tym co
@jadealboniejade: z krążowników polecam na początek niemieckie lub japońskie. Można i postrzelać i potorpedować, uczą wielu aspektów gry krążownikami. Jedynie Ibuki musisz jakoś przecierpieć. ;)
Co do 4) klawiszem "O" ustawiasz priorytetową stronę, a klawiszem "P" możesz wyłączyć artylerię dodatkową i p-lot, czasem się przydaje, np. na dd, gdy nie chcesz, by cię wykryto.
Z porad, hm, graj po prostu każdą klasą, bo różne doświadczenia zmieniają ci punkt widzenia pola walki,