Wpis z mikrobloga

Na wykopie ostatnio dużo jest znalezisk o BLM - co ciekawe, średnia ilość wyświetleń tych znalezisk jest często niższa niż znalezisk na inne tematy. Mimo że nikt tych znalezisk nie ogląda (liczba wyświetleń to jakaś 50% innych, "normalnych" znalezisk) to wykopów mają... więcej.
Jest to dość podejrzane: zazwyczaj rzeczy które są popularne mają zarówno dużo wyświetleń jak i wykopów.

Dokonałem więc trwającego 3 minuty śledztwa: już na pierwszy rzut oka widać manipulacje głosami - te gówno znaleziska wrzuca na główną stronę jakaś zorganizowana grupa. To wyjaśnia dlaczego jest dużo wykopów, a mało wyświetleń.

Schemat niemal zawsze taki sam - pierwsze 3-7 wykopów od tajemniczych zielonek. Kolejne kilkadziesiąt wykopów - od innych, dziwnych kont. (to też mógłby ktoś zbadać - zakładam że te same konta)
Dodają je też zielone konta.

Czy to nie są czasem multikonta i manipulacje głosami?

Strona główna to nie tylko polityczne szambo pełne politycznej propagandy bez tagu #polityka (czy moderator nie może raz na godzinę przejrzeć znalezisk i ręcznie dodać tagów? dlaczego dodanie tagu do znaleziska trwa 2-3 dni?)...

Na dodatek tego spamu nikt nie czyta. Multikonta wrzucają treści ignorowane przez użytkowników - strona główna nie ma nic ciekawego, a @moderacja nic z tym nie robi (czy to konto w ogóle działa?)
Zawołam @a__s ale i tak pewnie zignoruje - nawet jak się wam pokaże palcem.

Zamieszczam wam rysunek poglądowy - może obrazki zrozumiecie.

Swoją drogą potem administracja jest wielce zdziwiona, że na portalu pełnym politycznego spamu nikt nie chce kupować reklam. Nawet firmy produkujące odzież patriotyczną nie chcą się tu reklamować. Bo dobrze wiedzą, że znaleziska prawicowe nie pochodzą od prawdziwych użytkowników, tylko od multikont.
Wykop nie rozumie, że dostaje po portfelu? Wg wirtualnych mediów liczba użytkowników portalu spadła o bodajże 600 tysięcy.. w czasie epidemii, gdy ludzie więcej siedzą w domach.
Wy na serio nie chcecie zarabiać pieniędzy mając normalne treści i więcej użytkowników?
Jedyne wytłumaczenie to chyba że dostajecie pieniądze z KGB.

#wykop #afera #neuropa #bekazprawakow #moderacjacontent
Pobierz
źródło: comment_1600875320RhdjlaCZkSRjKdKaItNgrj.jpg
  • 20
@fledgeling

Zdajesz sobie sprawę, że aktualnie lista wykopujących jest uszeregowana zgodnie z długością stażu użytkowników?

Dlatego zielonki są na końcu i wydawać się może, że to one pierwsze wykopywały te znaleziska.

Tak samo lista zakopujących znaleziska.

Przecież na pierwszy rzut oka widać, że zielonki z twoich screenów wykopywały te znaleziska w różnym czasie.

Mnie też #!$%@?ą te znaleziska, ale szanujmy się :).
@Nox_:

Przepraszam bardzo, moje znaleziska, nawet jak początkowo są wykopywane przez tą samą grupę osób, to następnie się rozrastają i są chętnie oglądane, często wynoszone poza Wykop.


Rozrastają się, ponieważ niemal zawsze dostają solidnego boosta w postaci masowego zwoływanka usłusznych, gotowych na kliknięcie "wykop" neuropków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą - jak już podajesz przykłady na "niepopularność" tematyki BLM wśród wykopków, to nie od zielonek czy też