Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj brał udział w tych słynnych rekrutacjach bez widełek na stanowiska seniorskie?
Straciliście czas, czy jednak udało wam się w ten sposób dostać ciekawą ofertę powyżej rynku? W polskich firmach czy zagranico?

No ja się ostatnio nie mogę przełamać żeby chodzić na jakieś zagraniczne rekru bez wideł xd nie wiem czy jest sens

#pracait #programista15k #programowanie
  • 25
@bb89: nie pili, ale czuje że na polskim rynku jestem już blisko sufitu, a nie chce mi się wypowiedzenia znowu składać dla drobnej podwyżki. może czas powoli uderzać za granicę
@villager no chyba że zdalna hehe. Praca zdalna dla FAANGU też wychodzą kwiatki. Czytałem że w USA w Facebooku patrzą skąd zdalnie się logujesz. Za dobrze ludziom nie może być
@Garcia: nie no, w FAANGU nadal nie ma prawdziwej zdalnej w sensie żeby zatrudnić kogoś z Polski po pensji z USA :D musisz mieszkać w danym kraju.
No i słyszałem że już nawet jak jesteś na tej FAANG-owej zdalnej to pensje dostajesz wg jakiegoś mnożnika do miejsca zamieszkania i jak nie zaraportujesz że się wyprowadziłeś z Kalifornii to #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Garcia: GitLab to z kolei ciekawa firma, w której mógłbym się przydać. Oni w ogóle mają publiczną listę mnożników pensji do pracy zdalnej na cały świat do każdego kraju xd koszty życia w polsce wyceniają tak z dupy nisko tym swoim mnożnikiem że odechciało mi się tam nawet CV wysyłać...
@trustME: O pieniądzach na portalu ze śmiesznymi obrazkami się nie rozmawia. A w Gitlabie pracuje sporo polaków, oni dobrze o tym wiedzą ale taka jest polityka firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)