Wpis z mikrobloga

Mam problem/pytanie, otrzymałem w prezencie 2x 2 gb kości ram DDR3.
Posiadałem już 1x 4gb DDR3

To samo taktowanie 1333 CL-9 ma to 4gb i 2x2 gb.

Niestety przy włożeniu 4gb oraz 2x 2gb komputer na poziomie windowsa( to kółeczeko się zawiesza i nie rusza).
Natomiast w przypadku 4gb oraz 1x 2gb komputer rusza i póki co wszystko działa okej.

Pytanie, bo mam 4 sloty.
To raczej wina slotów #!$%@?? Płyty główniej? Czy robie coś nie tak i mogę w biosie coś przestawić??

#komputery #sprzetkomputerowy #ram #pamiec
  • 9
@zgreddo: @CeZiK_: Hmm, coś dziwnego
Mam 4 sloty. slot drugi gdy włożyłem cokolwiek powodował, że komputer się nie włączał.
Po drugie kość 4gb była w slocie pierwszym i dołożenie 2gb do 3 lub 4 powodowało rozruch. Niemniej dodanie dodatkowej 2gb do 3 lub 4 już nie.

Pobawiłem się trochę i dałem kość 2gb do slotu 1szego, 2 jest pusty, 4gb jest w 3cim, a 2gb jest w 4tym i uruchomiło
Pobierz Estetykatopodstawa - @zgreddo: @CeZiK_: Hmm, coś dziwnego
Mam 4 sloty. slot drugi gd...
źródło: comment_1600850761qwfAiajZXmGTIljfhYmMgQ.jpg
@Estetykatopodstawa: Witam serdecznie, bardzo długo szukałem tego posta - ale wczoraj odpowiedzieć nie mogłem.
Zacznijmy od tego jaki to jest model płyty głównej.

Pierwsze co mi przyszło do głowy - to pamięć może być niekompatybilna z tą płytą główną, a do tego celu potrzebujesz wiedzieć jaki to model płyty głównej celem znalezienia tej listy kompatybilnych pamięci.
Następnie potrzebujesz sprawdzić model i producenta wszystkich trzech kości pamięci jakie posiadasz.
Dodatkowo przyda się