Wpis z mikrobloga

#praca #zalesie

Mam wypalenie zawodowe. 10 lat w branży kreatywnej i już nie wyrabiam. Zaczęłam mając 22 lata i zrobiłam "karierę". I nie wiem, czy było warto. Mam dość bycia kreatywną na zawołanie, pracowania w mega stresie, #!$%@? niekiedy 7 dni w tygodniu, nieustannej presji. Co z tego że zarabiam wielokrotność średniej krajowej, skoro po pracy myślę o pracy, a skumulowany przez lata stres daje mi się tak we znaki, że czasem ciężko mi się zwlec z łóżka?

Serio rozważam zmianę branży na bardziej odwtórczą, analityczną, "od-do" bo zmiana miejsca pracy w obrębie branży niestety mi nie pomogła.

Myślałam o software testingu albo UX, ew. pracy na bazach danych...raczej z łatwością się uczę nowego oprogramowania + mam analityczny umysł.

Macie jeszcze jakieś pomysły na branże, do których można uciekać przed stresem, a oferują rozsądną ścieżkę kariery (tylko bez zarządzania ludźmi - robiłam to i nevermore)?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szatniarka: nie wiem czy zmiana na pracę w IT to to czego potrzebujesz. Stres, nadgodziny, presja czasu oraz kreatywność na zawolanie jest wpisane w to branże również.
@heheszkant: Już dawno nie w endemolu, ale byłam wysoko. Kiedyś miałam bekę z artykułów w typie "odeszli z korporacji i mieszkają w Bieszczadach"- teraz to już w ogóle nie jest śmieszne ( ͡° ʖ̯ ͡°)