Wpis z mikrobloga

Motomirki z #motocykle potrzebuje porady, w przyszłym sezonie planuje przesiąść się na jakieś turystyczne enduro, nie mam niestety 30-40k na gs1200:(
Chciałbym wydać 10-15k Max.
Wiele czytałem o starszych egzemplarzach jak tranpek, afryka, tenere, super tenere.
I jeśli chodzi o moc, wygodę i wymiary padło na xtz 750 super tenere.
Jednakże to stary motocykl.. za tą cenę mógłbym mieć o 10-15 lat młodsze kle versys 650 czy v storm 650.
Teresa z wyglądu mi bardzo pasuje, tylko czy to nie była by przepaść pomiędzy tymi motorami a nią?
Warto pakować się w taki stary motocykl m,czy lepiej wziąć coś nowszego?

#pytanie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szawagier: Super Tenere 750 bedzie duuuuzo lepsza jako turystyczne enduro od versysa czy vstroma. Duze kolo z przodu, mocny silnik, sprawdzona konstrukcja. W tym budzecie spokojnie znajdziesz ladna sztuke, albo pomodzoną dobrze. Możesz też szukac Afryki w tym budżecie. Trampka bym odpuścił mając te 15k pln
  • Odpowiedz
@Szawagier: Rozglądam się za podobnym sprzętem i brałbym coś nowszego nawet kosztem dołożenia 2-3k do budżetu. Wtrysk będzie mniej upierdliwy niż gaźnik, miło byłoby mieć w tych czasach nawet najprostszy ABS.
Gdybym miał brać na już to szukałbym ładnie ubranego i utrzymanego BMW F650GS lub G650GS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szawagier: versys czy vstrom to raczej taki motocyklowy SUV niż terenówka. Fajne są, dobrze jeżdżą, ale trochę mały prześwit. Wszystko zależy od tego gdzie zamierzasz się nimi zapuszczać.
  • Odpowiedz
@Szawagier: Wydaje się mało, ale czy w motocyklu, który czasami zjedzie w teren mniej znaczy gorzej? ;)
To tylko gdybanie z mojej strony, bo nie miałem jeszcze okazji się przejechać i porównać, strzelam, że przy autostradowych prędkościach może tych koni brakować :)
  • Odpowiedz
@brick: ja nie zamierzam jeździć w niewiadomo jaki teren, ale dużo podróżuje na Moto, teraz jeździe 100 konna vfr 750, mocy ma wystarczająco ,wygoda jest nawet w porządku, ogólnie nie narzekam, ale to motocykl którym nie pojadę niczym innym jak asfaltem. A czasem bym zjechał w jakaś polną drogę czy ścieżkę nad jeziorem :)
  • Odpowiedz
Akurat V-strom w tej kasie to świetna opcja, niezawodny sprzęt na wtrysku któremu nie straszne małe szutry czy polne drogi a na asfalcie wygoda. Jazda próbna powinna rozwiać wątpliwości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szawagier: a to na takie coś to vstrom spokojnie da radę. Myślałem, że chcesz się pchać w jakieś błota, lasy czy pustynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brick: @lucky_bird: nie potrzebuje jeździć w jakimś turbo terenie, ale też nie chcę być zależny tylko od asfaltu :)
Czyli bardziej polecacie jednak młodszego v storma na wtrysku niż taka super tenere?
A jeśli chodzi już o te młode to co z versysem? Jednak v storm lepszy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szawagier: imo vstrom na dźwigniętą cenę że względu na jakąś tam legendę. Mnie odrzuca przez ten wysunięty do przodu filtr oleju. Cały czas bym się bał, że go rozwalę :D
  • Odpowiedz
@Szawagier: vstrom czy versys to już bardziej kwestia przymiarki i przejażdzki na którym wygodniej, oba to "wszechstonne" motocykle w bardzo przystępnych cenach.

@brick: możesz taplać vstroma w błocie i leśnych duktach wystarczy osłona dolna i nic mu nie bedzie, testowałem ostatnio z kumplem który był właśnie na vstrom i spokojnie nawet na "tet" można tym jechać,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lucky_bird: wiem, że można i wiele osób tak robi. Jednak z płytą jest już zupełnie niski, a w dodatku to ciężki kawał klocka.

Btw CBR też można jeździć w offie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tranpek, afryka, tenere, super tenere.


@Szawagier: Trampki są dobre do wygodnych dalszych wycieczek choć są nudne. słabe silniki, słabe hamulce ale mało awaryjne.
Afryka dobraa jest droższa.
Tenere ma jeden cylinder na tulej żeliwnej a więc na peweno już żre olej.
Super tenere jest spoko sprzętem. A jak się silnik schrzani to weźmiesz z
  • Odpowiedz
@Dumpster: hmm nie brałem ich pod uwagę (_ )
Szczerze, to nawet o caponorda nie słyszałem! A widzę że ma dużo mocy, ładny wygląd i już na pierwszy rzut oka dobre opinie, czytam dalej!
  • Odpowiedz