Wpis z mikrobloga

Za tydzień wyjeżdżam na #studbaza , będę mieszkał w akademiku. Mój social skill jest na poziomie bliskim zera przez co ogarnia mnie paniczny strach przed tym, z kim będę mieszkał. Dodam że nikogo nie będę tam znał, przez co boję się jeszcze bardziej. Rodzina mówi że będzie super itd. ale to nic nie pomaga. Moje nawiązywanie kontaktów idzie bardzo słabo, ciężko mi idzie rozmawianie z nowo poznanymi ludźmi, nie mówiąc już o relacjach z dziewczynami. Jestem bardzo nieśmiały, co w szczególności utrudnia mi oswajanie się z nowym otoczeniem. Moja nieśmiałość to moje #!$%@? życiowe.
#gownowpis #przegryw
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quirex: dostaniesz przydzial kogoś do pokoju, postaraj sie nie być spierdoxem od poczatku, zagadaj coś co studiuje, skąd jesteście i jakoś to będzie. Osoba z która bedziesz też pewnie bedzie na 1 roku i nikogo nie bedzie znała. Odpalcie browarka wieczorem co by sie luźniej gadało, pewnie bedzie wiecej pokoi w module więc mozecie pojsc razem, zobaczyć jakich macie sąsiadów, może znajdziecie jakiś wspolny temat. Lubicie te same gry, te
  • Odpowiedz
@Quirex: ogólnie to nie jedź na ostatni dzień, tylko przyjedź se kilka dni wcześniej, żebyś mógł się na spokojnie ulokować, zobaczyć jak dojazd na uczelnie wygląda itp, wszystko na spokojnie, a nie spina na ostatnią chwile wszystko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Quirex: Ja niestety nie gdynia ale, mam podobnie, damy jakoś radę na spokojnie. Najważniejsze to zachowywać się jak normik i gadać o studiach i chodzić na zakrapiane integracje. Ostatnio dowiedziałem się też o mowie ciała, musisz wyglądać jak szef, nie garbić się wtedy każdy podświadomie będzie myślał, że jesteś świetnym materiałem na kumpla.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quirex: studia to jedna z najlepszych okazji w życiu aby się owego social skilla nauczyć więc korzystaj jak bardzo byś nie dawał rady to ogarnij dobrego terapeute co się zna na temacie
  • Odpowiedz
@Quirex: Studia to bardzo fajny czas bo wszyscy jesteście w takiej samej sytuacji i każdy chce nawiązywać znajomości,
w przeciwieństwie do sytuacji gdy kończysz studia i idziesz do pracy, gdzie dużo ludzi ma już życie i pozycję w firmie ułożoną i nie muszą się wcale integrować czy zapoznawać.
Korzystaj i znajdź kumpli którzy Ci pasują. Bądź otwarty. Powodzenia!
  • Odpowiedz