Wpis z mikrobloga

6/100 #stodnizeswiftem

Domknięcia. Temat został podzielony na dwa dni, a autor tutoriala ostrzega, że to część od której często ludzie się odbijają. Chciałem coś doszukać po polsku o domknięciach, żeby coś więcej z tego zrozumieć, ale nie znalazłem nic wartego uwagi. Jedynie, że działają jak bloki w Objective-C - nic mi to nie pomogło. Rozumiem, że ma działać jak funkcja, bo funkcja to jakaś forma domknięcia, ale można go używać jako parametru czy przypisać do zmiennej? Byłoby łatwiej gdybym wiedział czy da się tak zrobić z funkcją. Domyślam się, że nie :D

#swift #naukaprogramowania
Pobierz
źródło: comment_1600630349zOpIE4DO3dzJaxdI4AOZLx.jpg
  • 4
@imdrihm: podam Ci przykładowy, najczęstszy i chyba taki podstawowy model użycia closure'a w Swifcie. Masz powiedzmy funkcje która wykonuje request do jakiegoś serwisu który stoi gdzieś na chmurze. Odpytujesz serwis o jakieś dane, powiedzmy że jest ich dosyć sporo i czekasz na nie 2 sekundy. W momencie w którym Twoja aplikacja dostaje dane wykonujesz completion() <- w nawiasach możesz przekazać dane i z miejsca gdzie wywołujesz tą funkcje jesteś poinformowany o