Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews: Nie wiem do końca o co Ci chodzi. Ale jeśli chcesz tą konstrukcję oprzeć tylko na tych betonowych słupach to musisz je jakoś poprzecznie połączyć lub podeprzeć od zewnątrz. Żeby nie rozpychała ich konstrukcja dachu na boki bo je połamie. Mimo, że to beton, to zbyt mocne to one nie są,
  • Odpowiedz
@Stealth: czyli takie coś..?

od zewnątrz będzie problem bo za granicą działki własnie :-(

wytrzyma to odległość z 2-3 metrów jezeli chodzi o beton..

a z metr (na szerokość chociaz palety) przy samych słupach?

* myśle jeszcze o podkopaniu tego i zalaniu betonem z małym zbrojeniem (wiadomo głęboko się nie da)
dół podmurować na małych fundamentach

Raczej boje się wiatru.. bo jednak trochę to zbiera..

często samo ogrodzenie od wiatru (bo
nutka-instrumentalnews - @Stealth: czyli takie coś..?

od zewnątrz będzie problem b...

źródło: comment_16006149433qyDFkcvxa1DX6dHNynVPA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Zrób konstrukcję "od słupka do słupka" nawet z cienkich kantówek. Tak, żeby jeden słupek wspierał następny. Przede wszystkim tam gdzie będzie się opierał dach. Tzn. gdzie siły będą działały w dół słupka i na zewnątrz. Żeby się nie rozjechały. I powinno być dobrze.
  • Odpowiedz
@Stealth: wielkie dzięki właśnie o tym myślałem..

kilka takich rzeczy już robiłem ale nie w tak trudnym gliniastym terenie, słupski tam są od lat 50tych może tylko kilka się przechyliło.. głównie chyba od wody i wiatru..

wcześniej błąd był taki że deski były idealnie złączone co wichury wykorzystywały raz w jedną raz w drugą..

Ta deska, belka fajna sprawa, ale trochę ogranicza przestrzeń jakby np. kiedyś manewrować jakąś skrzyniopaletą może być
  • Odpowiedz
@Stealth: ale są też zbrojone..

najgorsze że ciężko w nie dobrze się wkręcić i ściągnąć deski..

jeszcze inna mega wada niestety na moim terenie ich ciężar jak stracą pion, zwłaszcza na glinie i będzie krzywa wieża = nie do wyprostowania nawet ciągnikiem

będę jeszcze wcześniej próbować koniecznie odwodnienie, podsypka jakieś zbrojenie małe i betonik wkoło..

i potem podniesienie terenu..
  • Odpowiedz