Wpis z mikrobloga

#geopolityka #gruparatowaniapoziomu #usa #chiny #geostrategia

Cześć Mirki, po chwili przerwy zrobiłem nowy odcinek. Tym razem o strategicznej rywalizacji pomiędzy USA i Chinami. Jest to swego rodzaju synteza tego co wydarzyło się przez ostatnie 40 lat na tej płaszczyźnie i w jakim miejscu znajdujemy się teraz.

Jeśli kogoś interesują te tematy to zapraszam do obejrzenia, a jeśli ktoś uzna że jest to godne uwagi, będę wdzięczny za wykopanie :)

Odcinek ~~13min

Znalezisko: USA vs Chiny 2020 - walka o prymat
GoodTimesBad_Times - #geopolityka #gruparatowaniapoziomu #usa #chiny #geostrategia 
...
  • 11
@Good_Times_Bad_Times: Może nie powinienem, ale pozwolę sobie zawołać osoby które zaplusowały dwa ostatnie odcinki i pomogły wykopać znalezisko na główną.

@WSV76 @Walus002 @GoddamnElectric @masowe-duraczenie @BenAffleck @farmer111 @Cinekk @Traderrr @Jak_to @OmenASR @sikejsikej @SzybkiGonzalez @maciejasty @topola_osika @Teutonic_Reich @Lorkhan @cyrkon @pesotto @Falkenberg

Nigdy nie tworzyłem mirkolisty, ale jeśli ktoś chciałby być wołany do kolejnych odcinków, to proszę dać znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Good_Times_Bad_Times spoko, możesz zrobić też materiał szerzej obejmujący relację Chiny - USA jako ciche partnerstwo/sojusz przeciwko ZSRR. Obie strony miały żywotny interes w osłabieniu ZSRR (ChRL walczyły o prymat przywódcy ruchu komunistycznego i bały się ataku ZSRR na swoją strefę wplywu tj Azja i USA - wiadomo ;) ). Jak coś możesz wołać to podrzucę parę ciekawych wątków.
@Good_Times_Bad_Times niestety nie mam z tyłu głowy odpowiedniej pozycji literackiej, więc w międzyczasie podsyłam to. Fajnie by było jakby ktoś zrobił taki potężny materiał pokazujący różne epizody tych relacji na przestrzeni lat. Sporo jest podobnych filmów na YT, mało takich wyczerpujących temat. Powodzenia i życzę sukcesów ()