Wpis z mikrobloga

  • 2
@Polanin Inwestorzy wypną się na Lego, skoro powtarzają ten sam set co kilka lat. Ceny spadną, zainteresowanie także. Oby to nie był początek końca Lego.
  • Odpowiedz
Ceny spadną, zainteresowanie także.


@iX6Ce: To chyba nie takie proste. Lego raczej teraz popełnia błąd, który już kiedyś popełniło: robi za dużo różnych rzeczy, ale może czasy są inne i to się uda.
  • Odpowiedz
  • 3
@Polanin Poczucie że kupując set, będziesz mógł go sprzedać w tej samej cenie po kilku latach minie. Bo będzie już 100 nowych setów, a Twój już ma nową edycję która ma wyższy numerek. Więc czym Lego będzie się wyróżniać od innych firm.
  • Odpowiedz
@iX6Ce: What, masz na myśli ludzi którzy kitrają zestawy po szafie i sprzedają na wtórnym po wyjściu z produkcji? Może i Lego wbija w kij w mrowisko ale zabieg jest genialny, łatwo mogą sprawdzić popyt na zestaw i jak jego cena została wywindowana (nawet dzięki Bricklinkowi którego są właścicielami) i zdecydować o reedycji zestawu. Jasne, fajnie czasami kupic drugi zestaw i zniwelować koszty zakupu klocków po czasie ale nie sądzę
  • Odpowiedz
  • 1
@Rupert_Kotwica Hmmm, więc dlaczego wycofali tak wcześnie, a teraz robią re-edycję z nowym numerkiem, mając już tak wiele nowych setów. Jak dla mnie w tym roku robią błąd za błędem. Powinni za 5 lat wrzucić zmodernizowany set.
  • Odpowiedz
Poczucie że kupując set, będziesz mógł go sprzedać w tej samej cenie po kilku latach minie. Bo będzie już 100 nowych setów, a Twój już ma nową edycję która ma wyższy numerek. Więc czym Lego będzie się wyróżniać od innych firm.


@iX6Ce: Ja tego nigdy nie rozumiałem. Nie wiem czemu ludzie są gotowi zapłacić 1600 zł za półkowca. Złożyć raz i postawić na półce na lata, a potem może sprzedać.
  • Odpowiedz
Powinni za 5 lat wrzucić zmodernizowany set.


@iX6Ce: Nieśmiertelny Sokół Millenium. Niedługo będzie różowy, bo już im się paleta niewykorzystanych kolorów kurczy.
  • Odpowiedz
@iX6Ce: Bo takie mają założenia że przeciętnie zestawy produkują 1.5 roku-2 lata bo potem robi się przesyt rynku i popyt spada. W przypadku serii Ideas okres jest jeszcze krótszy, ale akurat Saturn był produkowany nieco dłużej niż inne w serii a mimo to błyskawicznie podskoczył w cenie i reedycja jest zasadna z punktu widzenia Duńczyków.
  • Odpowiedz