Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzisiaj pierwszy raz realnie dotknely mnie restrykcje zwiazane z koronawirusem. Chcialem jechac na weekend do rodziny w Niemczech i nie moge, bo Holandia jest od wczoraj na niemieckiej liscie krajow podwyzwzonego ryzyka. Musze miec przy sobie negatywny test, niestarszy niz 48h, bo w przwciwnym razie musze poddac sie 10 dniowej kwarantannie. W Holandii darmowego testu nie moge zrobic jak nie mam objawow, a na wlasna reke moge wprawdzie zrobic test ale kosztuje on 160 euro. Dupa zbita.

#holandia #niemcy #koronawirus #koronaparanoja
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@literaki jak oni chcą to egzekwować? Praktycznie odziennie jeżdżę przez granicę de-nl (jak tysiące innych osób) i od początku tej całej koronaparanoi, chyba raz stał jakiś radiowóz i to podejrzewam, że nie w związku z wirusem.

Mógłbyś podać źródło tego, o czym piszesz?
  • Odpowiedz
  • 0
@literaki nie wiem, jak dla mnie to jest niemożliwe do wyegzekwowania. Żebyś chociaż miał blachy w aucie po których, można określić skąd jesteś. Nie mogę sobie tego wyobrazić logistycznie. W trakcie największego lockdownu jeździłem z Niemiec do znajomych w Holandii i Belgii i nie wiem kiedy, kto i gdzie by miał mnie kontrolować. Wg mnie niepotrzebne sianie paniki
  • Odpowiedz