Wpis z mikrobloga

@Wonziu: Tzn warto 9$ wydać względem normalnego, więcej nie ma co inwestować? Btw dzięki człowieku, rzuciłem ostatnio w cholerę projekt z lutowaniem własnych syntezatorów i elementów piszczących prądem który pochłonął mnie totalnie na 2-3 miesiące a ostatecznie za wiele działającego z tego nie wyszło. Mam nadzieję, że tutaj zapłacę za działający sprzęt to chociaż coś wyjdzie : D
@szczesliwa_patelnia: tzn. ja Endera 3 traktuję jako sprzęt dydaktyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozwala świetnie zrozumieć jak działa cały proces druku 3D praktycznie na każdym szczeblu - jest banalna w konstrukcji, konserwacji itd. itp.

Ale jakby miał ruszyć z jakąś inicjatywą drukarkową na serio, by nie przejmować się technikaliami - poszedłbym teraz w coś solidniejszego :)
@Wonziu: Nie chcę tego robić komercyjnie, raczej podobnie jak piszesz - żeby się nauczyć z czym to się je, spróbować różnych filamentów i ulepszeń, może samemu coś w 3d podłubać. Ze sprzedażą w PL nie powinno być problemu. Chyba wezmę zwykłą 3 i ogarnę ulepszenia jak ten ekstruder czy szkło u szklarza : )
@szczesliwa_patelnia: skoro tak, to jako posiadacz hiper wypasionej Ender 3 Pro V1 - polecam kupienie podstawki, drukowanie, paczenie co się #!$%@?/wychodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i aktualizację sprzętu na żywo. Ale ekstruderek z podwójnymi trybikami polecam za tę cenę - wymiana to lekcja pod tytułem "kalibracja ekstrudera" :)
@szczesliwa_patelnia: na początku zostaw endera bez modyfikacji, skup się na poprawnym złożeniu z zachowaniem kątów prostych, na płaskiej powierzchni. Dobrze złożony ender drukuje bardzo przyzwoicie. Jak już opanujesz podstawy i troubleshooting można się brać za modyfikacje. W między czasie nauka Fusion360. Jak lubisz wygodę i nie chcesz uwalić gniazda SD to polecam raspberry pi+octoprint i obsługę przez WiFi
@szczesliwa_patelnia: Ender nawet bez cichej płyty drukuje bardzo fajnie, sam nie mam ale na filmach słychać niesamowitą różnicę. Ten eksturder nie jest ci potrzebny tak długo jak nie zamierzach zrobić directa, drukować z tpu, zepsuje się poprzedni. Warto żebyś miał go podręką na przyszłość bo po 1 wyciera się wejście filamentu do stockowego ekstrudera, a po drugie może zdarzyć się jakiś wypadek, ja na przykład przykręcając nową złączke na teflon tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczesliwa_patelnia: no nie wiem. Tzn pasuje, jak będzie pchał druta pod prąd,6 odwrotnie niż powinien. Inaczej wejście-wyjście drutu wychodzi za blisko śruby osi Z. A wtedy trochę do kitu, bo otwierana strona (ta z dociskiem) jest ze złej strony
No chyba że montujesz z silnikiem poziomo nie pionowo, używając tego plastikowego kątowego mocowania?