Wpis z mikrobloga

Czy wy też tak macie jak zamówicie coś na aliexpress, że chinole wcale wam nie aktualizują statusu paczki i podają zły numer przesyłki?

Raz wogóle nie zaaktualizowali mi status wgl i paczka przyszła do mojego domu kiedy status był na ,,Gotowa do wysłania"

A numery dają mi cały czas nie te. Nie można ich znaleść w systemie Poczty Polskiej albo 17TRACK #aliexpress
  • 19
Raz wogóle nie zaaktualizowali mi status wgl i paczka przyszła do mojego domu kiedy status był na ,,Gotowa do wysłania"


@Granat556: większość nierejestrowanych ma parę statusów na terenie Chin i potem ślad się urywa, a niektóre nie mają nawet tego i dlatego jest cały czas "gotowa do wysłania". No i nierejestrowanych nie znajdziesz w systemie poczty, bo na jakiej zasadzie?
Czy wy też tak macie jak zamówicie coś na aliexpress, że chinole wcale wam nie aktualizują statusu


@Granat556: Tak, bo to nie Chinole aktualizują.

i podają zły numer przesyłki?


Oszuści? Tak. Ale to da się przewidzieć...

A numery dają mi cały czas nie te. Nie można ich znaleść w systemie Poczty Polskiej


Twierdzisz, że przesyłek nieobsługiwanych (śledzeniem) przez PP nie da się śledzić?
Cud.
@Yoiusa Stary nie raz dostawałem od sprzedawcy numer do sprawdzenia na angielskiej wersji strony Poczty Polskiej.

W 90% kiedy próbuje sprawdzić tą paczke wyskakuje komunikat ,,Package was not registered yet" - na wielu różnych stronach... na 17TRACK i bodajże jeszcze jakiejś innej
@Okayama To skoro paczki są nierejestrowane, to co znaczy ten numer paczki który mi dają? Nic.
Nie raz widze komunikat, że sorzedawca zmienił numer paczki.

Ale #!$%@? mnie to skoro nigdzie nie mogę tego numeru sprawdzić czy wogóle został zarejestrowany gdziekolwiek XDDDDD
@ConanLibrarian Dostałem już sporo przedmiotów z ali. Kupiłem sobie apteczke + wyposażenie złożone z ~20 przedmiotów ... wszystkie szły osobno oczywiście

Dostałem numery tych paczek za pomocą których mogłem niby śledzić ich status i bodajże tylko 2 działały... reszta nie istniała xD
Dostałem numery tych paczek za pomocą których mogłem niby śledzić ich status i bodajże tylko 2 działały.


@Granat556: Jeszcze raz, tym razem powoli:

Nie ma żadnego znaczenia, czy ktoś kupił jedną rzecz, czy jedenaście milionów przedmiotów w osobnych zamówieniach. Ważne jest to, że przesyłki rejestrowane można śledzić, a nierejestrowanych - nie.
Plus wyjątek; sprzedawca jest oszustem i podał cudzy/fałszywy numer przesyłki, która nie dociera do oszukanego.

Więc jakich przesyłek nie byłeś
@ConanLibrarian Ok. Ale mam jedną uwage - w aplikacji mobilnej ali mam powiadomienie przy każdym zamówieniu, że paczka została zarejestrowana.

Więc jak to w końcu jest? W aplikacji mobilnej pisze, że rejestrowane a w rzeczywistości tak nie jest?
w aplikacji mobilnej ali mam powiadomienie przy każdym zamówieniu, że paczka została zarejestrowana.


@Granat556: 1. Nie paczka.
2. Zarejestrowana gdzie? W aplikacji? Na Aliexpress? W Poczcie Polskiej? Ta nierejestrowana została zarejestrowana?

Więc jak to w końcu jest?


Tak jak napisałem - rejestrowane (wiesz, co zamawiasz, bo za to płacisz, nawet jeśli jest bez dodatkowej opłaty) są rejestrowane, nierejestrowane nie są rejestrowane, mimo tego, że mają swoje numery.

A oszuści podać mogą
@ConanLibrarian w zasadzie to masz racje. Mam numery wysyłkowe tych paczek, ale nigdzie nie ma powiadomienia, że paczka została zarejestrowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To w takim razie w jakim celu dają mi możliwość śledzenia paczki? Przy każdym zamówieniu tak jest i nigdy to nie działa.
@Granat556: nie

Większość przesyłek ma swoje numery, choć nie wszystkie.
Przesyłki dzielimy na rejestrowane i nierejestrowane.

Rejestrowane:
- List (większość przesyłek rejestrowanych z chin to LISTY)
- Paczka

Nierejestrowane to tylko listy, nie ma czegoś takiego jak paczka nierejestrowana.

Firmy kurierskie dostarczają tylko paczki rejestrowane.
To, że masz jakiś numer i statusy nie znaczy że jest to przesyłka rejestrowana.