Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza

Cześć Mircy! Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewna myśl. Mam 30 i dobrze prosperujący biznes. Zatrudniam ludzi i wszystko kręci się przy moim niewielkim nadzorze. Może to śmiesznie zabrzmi, ale najzwyczajniej w świecie zaczynam się nudzić. Dlatego chciałbym zrobić coś dla siebie i zdobyć jakiś zawód na „całe życie”. Bardzo ważne, żeby był intelektualnie stymulujący i rozwojowy, a do tego fajnie, jeśli będzie pożyteczny społecznie.

Stąd moje myśli wędrujące w kierunku #medycyna. Czy jakiś Mirek #lekarz mógłby mi podrzucić interesujące materiały np. książkę albo artykuły, które dałyby mi trochę szersze spojrzenie na temat samej pracy? Ewentualnie podzielić się opinią czy jest zadowolony z pracy i ogólnie tego wyboru. Chciałbym najpierw zrobić solidny research, bo to jednak poważna inwestycja długich lat.

Jeśli chodzi o moje zainteresowania, to bardzo lubię czytać na tematy popularno-naukowe. Swojego czasu prenumerowałem NewScientist :) Dobrze czuję się też w pracy z komputerami, zawsze sam składałem sprzęt sobie i znajomym, ale programowanie to jednak nie ten kierunek, bo się wszyscy w to pchają

Być może ktoś z was ma ciekawą pracę i chciałby się tym podzielić, to zapraszam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f62bf37f49ad326e7b19e88
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam lekarzem nie jestem, ale sporo znajomych jest młodymi lekarzami i raczej nie polecają. Tzn wiadomo, jak jesteś pasjonatem, to i dasz sobie radę, ale warunki zarówno finansowe jak i ogólnie jakość pracy w Polsce jest dość niska. Jak miałeś zajawkę naukową, to może lepiej jakieś studia doktoranckie i ścieżka naukowa? W praktyce to trochę tak wygląda, że wymyślasz sobie, co chciałbyś zrobić, piszesz wniosek, aby dali ci na to
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak Ci się nudzi to na Twoim miejscu bym znalazła jakąś zajawkę, hobby. Tyle super, ciekawych rzeczy można robić, zwiedzać świat, uprawiać różne sporty, stymulować mózg można naprawdę przyjemniej niż na polskiej medycznej uczelni xd Zrobić jakieś kursy, zostać instruktorem czegoś. A Ty w wieku 30 lat, ustabilizowany z fajną firmą się chcesz pchać w ciężkie 6 letnie studia gdzie będziesz traktowany jak dzieciak. Potem rok stażu za minimalną a
OP: @spnt: Bardzo dobrze, że zarabiają, ale akurat ja niczego dla pieniędzy robić nie muszę i raczej nie o tym jest temat.

@TenTypZez: Ten doktorat to ciekawy pomysł, ale jednak zbyt daleko odbiegający w przyszłość ;) Na tym etapie chciałbym raczej zdecydować czy w ogóle warto wybrać się na te studia.

@InterferonAlfa_STG: Staram się rozważyć wszystkie "za" i "przeciw"

@dzielnyparafianin: Dzięki, rzucę sobie okiem na tego autora.