Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow #gowniak #zalesie
Moja dziewczyna udziela korepetycji z języka angielskiego. Opowiada mi milion historii, że ma dzieci, które nie chcą na to chodzić ale matka ich zmusza.
Ale najlepsze są matki tego typu:

- na 17 był umówiony Oktawian
Wybija. 17:10 Oktawiana niema, moja dziewczyna dzwoni do Madki, spytać co się dzieje
Madka: Oktawian dzisiaj nie przyjdzie bo jest chory
Takich sytuacji jest dziesiątki - te baby nie rozumieją, tego że moja dziewczyna jak by dostała info nawet 1h wcześniej to mogła by sobie jakiegoś ucznia przesunąć na tą godzinę albo wyjść na zakupy a tak to jest udupiona na godzinę w domu.

- Moglibyśmy przełożyć dzisiejszą lekcje Daniela z 18 na 16 bo o 18 daniel ma dentystę ?
Proszę poczekać zaraz dam znać.
Dziewczyna obdzwania Madkę typka co miał być o 16 i pyta, czy byłoby problemem jak by przyszedł dzisiaj o 18 bo jest taka i taka sytuacja - zgadza się.
Więc daje znać że Daniel może być na 16
Wybija 16:10 Daniela niema, dziewczyna dzwoni; "Daniel dzisiaj nie przyjdzie"

- wzięła by Pani mojego Karola w sobotę na 2 godziny bo mają bardzo trudny sprawdzian w poniedziałek ? Moja dziewczyna nie planuje lekcji na soboty. No dobrze to jaka godzina Pani pasuje ? 12-14 ? Okej
Cały weekend #!$%@?, z dziewczyną nie da się nigdzie wyjść bo czekamy na Karolka
wybija 12:10 Karolka brak, dziewczyna dzwoni
Ojej Karol jednak dzisiaj nie przyjdzie, przełożyli sprawdzian.

Takich sytuacji jest dziesiątki - te baby nie rozumieją, tego że moja dziewczyna jak by dostała info nawet 1h wcześniej to mogła by sobie jakiegoś ucznia przesunąć na tą godzinę albo wyjść na zakupy a tak to jest udupiona na godzinę w domu. Ale najlepsze jest to że jak tym Madką wyskoczy 30 min obsuwy u dentysty to już wyzywają wszystkich, że mają plan dnia zrujnowany i ona była umówiona na 17:00 a nie 17:30.
  • 78
z laptopem, książkami, materiałami, słownikami, notatkami itp.? Też tak średnio


@Kowixx: Ja tam nic ze sobą nie biorę. Czasem udzielam korków z matmy, czasem coś wydrukuję jak trzeba z czymś konkretnym poćwiczyć i jest git.
Moja różowa również uczy angielskiego i z każdym ma od początku ustalone - jeżeli lekcje odwołujesz w tym samym dniu to płacisz normalnie.


@Zamaskowany_szachista: dał @kodecss rozwiązanie problemu
ja bym jeszcze dodał płatność 50% z góry każdego miesiące (jak miesiąc ma 4 poniedziałki i jest jedna lekcja w poniedziałek to dwie trzeba opłacić z góry) - to ułatwi rozmowy pod koniec miesiąca :)
co znaczy jakość korków jest ok, jak madki czasami wysyłają dzieci, które mają taki opór do nauki i niechęć, żeby moja dziewczyna musiałaby im robić "laskę" za każde "nauczone" się słówko.


@kodecss: Zawsze rezygnowałam z takich klientów (korki z matmy przez wiele lat), przecież to bezsensowna robota głupiego, jak uczeń nie chce, to nic się nie nauczy i nawet znakomity nauczyciel nic na to nie poradzi. Jeśli Twoja dziewczyna jest dobra
@kodecss: To nie dzieje się tylko z babami i korepetycjami. Tak jest z większością ludzi. Oni nie panują nad własnym życiem. Zapominają co mówili poprzedniego dnia, składają fałszywe deklaracje. Takie cyrki są też jak próbujesz coś sprzedać na Allegro czy OLX, a ostatnio różowa miała też takie akcje na praktykach, gdzie jej opiekunka każdego dnia plecie co innego i nie pamięta niczego.
Pobierz
źródło: comment_16003450658DZncKzWouYXTJOspGWIxj.jpg
@motokate: jak czytam takie #!$%@? to mnie zwija.
- angielski umie ma certyfikaty
- ma też przygotowanie pedagogiczne

Ale kto ma niby ocenić czy jest dobra ?

Matka dzieci, która po angielsku umie powiedzieć pewnie tylko fak ju ?
Czy ocena w szkole ?

Bo miała takie przypadki, że uczyła się z kilkoma typami na bieżąco w sensie ten materiał który mieli w szkole i mieli same 5 i 6 a
Ma powiedzieć, nie nie wezmę Jasia bo on nie chce


@kodecss: Dokładnie tak, ja bym tak zrobiła. Po co Twoja dziewczyna się męczy z takimi, skoro i tak ma nadmiar klientów i odmawia innym? Trzeba się szanować, szczególnie jeśli jest z czego filtrować (co też odpowiada na pytanie "kto ma ocenić czy jest dobra" - rynek dobrze weryfikuje). W dodatku takie podejście jest bardziej uczciwe w stosunku do klienta - nie
@kodecss: stawianie granic to pierwsze czego się uczysz w pracy korepetytora ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie był ten komfort że to był dodatkowy zarobek na waciki, ale początki też w #!$%@? mnie robili a ja grzecznie latam. Trzeba po pewnym czasie budować atmosferę że to oni się mają zabijać o te korki, może zbyt miły wyraz twarzy ma twoja dziewczyna?
Wiem że chcesz tylko pomarudzić, ale
@kodecss zasada jest prosta podnieść cenę tym co się tak zachowują. Niech prowadzi czarną listę jak pani x zamowi korki i nie przyjdzie to następna wizyta będzie ja kosztować +10zl. Można też w drugą stronę jeśli ktoś przychodzi o czasie nic nie odwołuje i jest spoko to ma po 10 godzinach jedna gratis