Wpis z mikrobloga

Miałem mieć dzisiaj spotkanie z komisją ds.dotacji na którym to miałem przedstawić plan dotyczący planowanej dzialałności, biznesplan, forma zabezpieczenia i tak dalej. Dziś, 17.09.2020 nie dostałem dalej informacji na którą godzinę mam się wstawić a więc 7:45 (godz. otwarcia urzędu) zacząłem nacierać telefonami - niestety 5 nieudanych prób, nikt nie raczył odebrać słuchawki. 8:02 ciut zdenerwowany wysłałem email do Pani odpowiedzialnej za dotację. Cisza. Chwilę później bo 8:17 ponowiłem trudy i zadzwoniłem - Pani odebrała i zaczęliśmy rozmowe. Zapytałem ją na którą godzinę mam sie wstawić a ona mi powiedziała tak:
- Niektóre z wniosków są rozpatrywane bez udziału wnioskodawcy
- Ale mówiła Pani, że 17 września będę musiał sie wstawić przed komisją?
- Tak ale Pana przypadek tego nie wymaga, wniosek został rozpatrzony bez Pańskiego udziału
- Nie rozumiem?
- Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, teraz przejdzie do oceny Pana dyrektora.
- Świetna informacja...

No więc tak to wygląda, jeśli dyrektor nie odrzuci mojego wniosku to dostanę kaskę (22k bo nie chciałem uderzać w górne widły bo bym sprawić wrażenie łasego na kaske)

O ile dobrze rozumiem regulamin to po przyznaniu pozytywnej oceny kolejne kroki to rejestracja JDG, otwarcie rachunku bankowego itd. będę na biężąco was informował

Muszę jeszce dopytać jak wygląda ewentualna kwestia zakupów bo wskazałem sklep Xkom z siedzibą w Szczecinie, galeria Turzyn ale nie będzie mi się chciało targać 10 itemów w tym Mac'a bo to trochę kilo jest a ja jestem atletycznej postury

Mam trochę oszczędności i pierwsze pół roku prowadzenia dzialałności (mały ZUS + ulga na start) będzie opłacona bez problemu, podatek 17% (forma ryczałt) też przeżyję i generalnie jestem dobrej myśli. Trochę jestem w szoku, że dostanę te kaskę bo zawsze miałem negatywne doświadczenia z urzędami

Aha, zapomniałem dodać #upwork - jeśli dobrze mi pójdzie rozmowa to będę mieć kontrakt 12$/h 30godz/tydzien testy manualne aplikacji webowej, desktopowej, później mobilnej projektu związanego z #blockchain i k---a czuje sie jak bym zlapal Pana Boga za nogi

miłego dnia mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#testowanieoprogramowania #dotacje #wlasnafirma #jdg #urzadpracy #gownowpis
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ile dobrze rozumiem regulamin to po przyznaniu pozytywnej oceny kolejne kroki to rejestracja JDG,


@chuyowy_trader: sprawdź dobrze, bo u mnie nie można było mieć nawet jeden dzień wczesnej otwartej działalność przed podpisaniem ostatniej umowy z nimi
  • Odpowiedz
@chuyowy_trader: na początku nie musisz płacić zusu, firmę możesz zacząć od nowego roku, choć rejestrację możesz zrobić wcześniej jak zaakceptują wniosek, potrzebne rzeczy też możesz kupować wcześniej na fakturę na siebie i potem zaksięgować, chyba miesiąc przed.
Rachunku bankowego nie musisz nowego zakładać.
  • Odpowiedz
@Trelik: skladke na ubezpieczenie zdrowotne trzeba placic ale z tego co sie orientuje moge to odliczyc od podatku prawda? A co do tych zakupow to ja wole jednak poczekac na informacje od Pani prowadzacej moj wniosek bo ona ma do mnie dzwonic i mi powiedziec jakie nastepne kroki
  • Odpowiedz
@Meserole: niee ten akurat z US, tworca popularnego kanalu na YT TheNewBoston, ci z UK dali mi 5 projektow ale 4 z nich stoi doslownie w miejscu a 1 to pracuje 10h/weekly i moze cos sie rozwinie :D
  • Odpowiedz
Ale mówiła Pani, że 17 września będę musiał sie wstawić przed komisją?


@chuyowy_trader: ale chociaż dla komisji starczy, czy sam będziesz pił?
Pamiętaj, żeby zakąszać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz