Wpis z mikrobloga

Muszę dokupić kilka pierdółek do roweru, może moglibyście polecić coś w korzystnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) cenie:

1. Plastikowe uchwyty na bidon. Raczej na dziurawe drogi, żeby w miarę mocno trzymały bidony na szutrowej tarce etc.
2. Bidon minimum 750ml pojemności, często były polecane jakieś z #decathlon ale nie wiem konkretnie o które chodziło.
3. Podsiodłówka - myślę o jakiejś większej niż obecnie pojemności. Teraz mam 0,5l na same niezbędne narzędzia, a myślę o takiej, gdzie mógłbym włożyć coś jeszcze, choćby chipsy, batony i pompkę o długości 19cm.

Najlepiej pasuje mi Decathlon/Allegro, chyba że gdzieś jest ciekawa promka, to chętnie przycebulę kilka groszy :)

#szosa #gravel #rower
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
tego nawet nie kupuj: https://www.decathlon.pl/uchwyt-rowerowy-na-bidon-500-id_8358133.html bidony klinuja się w nim i ciężko wyciągnąć w czasie jazdy. Jeżeli nie jeździsz z dwoma bidonami, to polecam pojemnik na narzędzia: https://allegro.pl/oferta/pojemnik-na-narzedzia-elite-byasi-bialy-550ml-7163405649?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=ODI1Yjk5ODYtNmE5Yi00YTg0LTk5YTYtYjViNTk5NWM2NWZlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3dd00086-9f83-4509-ad21-4865c6f1bbad


@ovoc właśnie jeżdżę z dwoma bidonami, ale podoba mi się ten patent.
  • Odpowiedz
@cezeterson: koszyk praktycznie kazdy trzyma wymiarowy bidon, ja nigdy nie miałem problemów z żadnym koszykiem, z kolei obecnie korzystam z koszyka Elite i robi robotę, ma gumę na czubku i wszystko trzyma należycie, a jeżdżę z pompą.

Co do bidonu, równiez wszystko jedno, najlepiej żeby miał profil wygodny do trzymania, a jeżeli jeździsz na rowerze to wydaje się dbasz o zdrowie? W takim razie szukaj jedynie bidonu z oznaczeniem 5
  • Odpowiedz
@cezeterson: podsiodłówki: miałem topeak aero wedge pack medium - nawet spoko, pojemna ale mało sztywna co trochę utrudnia pakowanie. do tego ciągle zsuwa się w dół sztycy, co sprawia, że zamki są pod siodełkiem i ciężko się ją otwiera.
teraz mam rockbros c29 (przyszła bardzo szybko z alie) i chyba jest trochę węższa przy samej sztycy, ale sztywniejsza, łatwiej się otwiera - co do pojemności to ciężko mi powiedzieć, mieści
  • Odpowiedz
@cezeterson: @ovoc: A ja mam te za 30zł z Deca, jeden w MTB drugi w szosie i są zajebiste. Na MTB nie raz przetrwał kilkusetmetrowe zjazdy po kamieniach i korzeniach. Ani razu nie zgubiłem bidonu, ani mi się nie zaklinował.
  • Odpowiedz
@cezeterson: polecam gorąco zestaw podróbki koszyków karbonowych bontrager xxx z alieexpres ( ok 80 zł) + bidony elite fly - trzyma się mega dobrze + bidony są dużo lepsze od tych z których korzystałem dotychczas - bardzo dobrze się z nich pije - ustnik otwiera eis łatwo oraz leci dużo picia naraz. ostatnio używałem jakiegoś innego bidonu i miałem wrażenie, że muszę się siłować, żeby się z niego napić.
  • Odpowiedz
  • 0
@cezeterson: @ovoc: A ja mam te za 30zł z Deca, jeden w MTB drugi w szosie i są zajebiste. Na MTB nie raz przetrwał kilkusetmetrowe zjazdy po kamieniach i korzeniach. Ani razu nie zgubiłem bidonu, ani mi się nie zaklinował.


Nie ma problemów z wyciąganiem bidonu podczas jazdy?
  • Odpowiedz
@cezeterson: bidon bierz z izolacją termiczną, latem wystarczy chwila i masz zupe w środku. Ja używam camelbaka podium chill i jak najbardziej polecam. Koszyki mam takie jak pisze @Piotr--K fejki bontragerow ktore nie roznia sie praktycznie niczym i trzymają bardzo dobrze. Jedyny minus to że rysują bidon.
  • Odpowiedz