Wpis z mikrobloga

Próbowałam wytłumaczyć Januszowi lvl 63, ze krowy dają mleko tylko jak urodza cielaki. I ze rodzą je po sztucznym zapłodnieniu.
To mi starał się wytłumaczyć dziad, ze sa teraz krowy modyfikowane genetycznie, które dają mleko bez urodzenia cielaków.
Kur*a z kim ja pracuje.

#pracbaza
  • 205
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Lou90 post jest o tym, że stary twierdzi, że krowy mają mleko ot tak. I wmawiał mi, ze są krowy genetycznie modyfikowane i nie potrzebują rodzic, żeby mieć mleko. Nie dyskutowałam na temat cielakow i tego co się z nimi dalej dzieje.
  • Odpowiedz
@huzzah: tmr musi byc odpowiednio zbilansowany . W moim przypadku kwaśny węglan plus kreda i dodatki minerwlne na bazie alg morskich . Dodatkowo stosuje bolusy. Bardzo ułatwiają sprawę. Wydają się być droge , ale jak już zaczniesz je stosować to same korzyści .
  • Odpowiedz
@huzzah: jeżeli już problem jest a staram się starannie kiszonki sporządzać , już od kilku lat stosuje zakiszacze plus ciężka siatka ochronna a na nią opony , to stosuje preparat dostępny u mojego dostawcy paszy, nie będę robił reklamy . Jak zamówisz u dilera antytoxic lub coś w zbliżonej nazwie to dostaniesz coś dla siebie . No i oczywiście w lato trzeba da jakiś środek zawierający benzoesansodu albo sorbinian potasu
  • Odpowiedz
@huzzah: powiedzialby że nie odbiegam od normy . Lekarz mi inseminuje krowy bo zawsze przed robię badanie USG. Lekarz widzi co i jak i czy krowa jest gotowa czy poczekać czy może jakieś problemy i odstawiamy na leczenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luna_Lovegood: Jak to. Przecież po wsiach są mleczne krowy, babcia jak miała z 15 lat temu krowę to cały czas dawała mleka a nigdy nie miała cielaka. O cholera muszę się jej zapytać xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Oczywiście usłyszałam że co ja mogę wiedzieć, on dluzej zyje i więcej widzial i przeżył i wie co mówi.


@Luna_Lovegood: jakie to typowe. Dziś koleś mi powiedział że programował zanim się urodziłem więc co ja mogę wiedzieć. Na Atari chyba...
  • Odpowiedz
To mi starał się wytłumaczyć dziad, ze sa teraz krowy modyfikowane genetycznie, które dają mleko bez urodzenia cielaków.


@Luna_Lovegood: nie znam się, nie wiem nic o GMO wywołującym laktację bez ocielenia, ale fakt faktem, krowy są tak wyhodowane genetycznie ("naturalne GMO"), że laktacja u nich jest nienaturalnie obfita i trwa nienaturalnie długo.
  • Odpowiedz
@Luna_Lovegood
Ale zasadniczo jaki ludzie mają z tym problem że krowy są zapladniane sztucznie?

Jaka różnica czy zostaną zapłodnione prawdziwym #!$%@? byczym czy ręką weterynarza?
Tak czy siak rodzą się z tego cielaki, a krowa ma mleko...
  • Odpowiedz
@Luna98x: Ja również miałem z tym doczynienia przez pewien okres w życiu i wiem że tak się dzieje, zresztą piękne filmiki znajdziesz jak poszperasz. Najgorzej jest w stanach aczkolwiek w PL też jest wielu aktywistów pokazujących w jakich warunkach żyją czy to krowy czy inne zwierzęta, jeśli widziałaś co tam się dzieje i nadal spożywasz mleko to życzę żebyś z czasem z tego wyrosła bo wnioskuje że 98 to twój
  • Odpowiedz