Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Nurtuje mnie kwestia internetu jaki posiadam. Od kilku lat korzystam z usług lokalnej tv kablowej, jako dostawcy internetu. Sieć jest podłączona do modemu zwykłym kablem koncentrycznym. Za internet płacę 50 za 25mb/s. Żenująca prędkość. Około rok temu właściciel wymienił stary kabel i zapowiadał że za rok podłączają światłowód. Na osiedlu właśnie pojawił się światłowód od Orange. Postanowiłem zadzwonić i spytać jak wygląda sytuacja z moim dostawcą, czy to ten światłowód o którym mówił, okazało się że nie i że podobno od 10 lat do skrzynki która znajduje się pod domem jest podłączony światłowód. Jedynie do domu jest podłączony koncentryk? Wydaje mi się że kłamie, co uważacie ?
#swiatlowod #internet
  • 4
@Mateuko: nie kłamie. Tzn na koncentryku można teoretycznie osiągnąć nawet 1600 Mbps.

Sam mam internet z TV kablowej, za 59 zł - 300 Mbps. Do bloku jest światłowód, z piwnicy do mieszkania koncentryk. Na tym kablu oferują max 600 Mpbs.
Sprawdziłem dokładnie za 50 złotych lokalny biznesmen oferuje 24 mbps. Mam pytanie, wiecie może czy podłączony światłowód jest na wyłączność dla Orange? Zawsze dobrze gdyby była konkurencja. Chodź wydaje mi się że tak bo do tej pory na osiedlu byli tylko oni i ta kablówka. Orange oferuje do 300 Mbps za 75 zł, jak to wygląda u was ? #swiatlowody #swiatlowod