Wpis z mikrobloga

@Zuben: Też mnie to cieszy ja bym jednak jeszcze zlikwidował kwarantannę i pozostawił jedynie nadzór sanitarny oraz zmienił zasady kierowania na testy przez lekarzy POZ, niech im zabierają za test ze stawki kapitacyjnej na pacjenta za zlecenie testu tak samo jak im zabierają za badania itd. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@asd23434asd: w Polsce wykonano prawie 3 miliony testów w szwecji 1,250,488. Więc wykonujemy ich więcej. Na mieszkańca mają o 1/3 więcej ale nie jest to duża różnica. Zwłaszcza że ogólna liczba wykrytych przypadków jest u nich większa.
  • Odpowiedz
@Zuben: Wiesz, ja bym też poparł gdyby mi MZ przedstawił jakieś analizy, opinie naukowców na podstawie których podiął takie a nie inne decyzji. Bo jak na razie zanosi się, ze możemy w bardzo głupi sposób zmarnować cały wysiłek z marca/kwietnia.
Nawet Szwedzi mieli większe ograniczenia, zamknęli ponadpodstawowe, zakazali zgromadzeń 50+ a przy korzystnych warunkach społeczno-gospodarczych skończyło się dla nich 6 tys zgonów-jak wyrównamy ich wynik mamy 20 tys zagonów, jak
  • Odpowiedz
Nawet Szwedzi mieli większe ograniczenia, zamknęli ponadpodstawowe,


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Szkoły do 16 lat były otwarte, czyli całe ich szkolnictwo podstawowe i średnie. Tak jak u nas obecnie bo uniwersytety mają zdalne zajęcia.

Serio gdyby wiedział, ze decyzje mają oparcie w nauce a nie polityce i pobożnym życzeniu to tez bym je popierał, teraz to jestem sceptyczny.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Decyzje w oparciu o modele nie są lepsze nie ma żadnych możliwości
  • Odpowiedz
@Zuben: Poważnie się na Białoruś będziesz powoływał? Ich statystyki są rzetelne jak liczenie głosów na Łukaszenkę.

Wiemy że wirus ma potencjał żmieść z planszy 1 800 na milion mieszkańców. W Polsce to 70 ty osób. Zapomnij, że w takich warunkach nauczyciele, pracownicy w dużych fabrykach pójdą do pracy bez mrugnięcia okiem.
  • Odpowiedz
Poważnie się na Białoruś będziesz powoływał? Ich statystyki są rzetelne jak liczenie głosów na Łukaszenkę.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ale to nie ma znaczenia że ich statystyki są nic nie warte ludzie nie umierają na ulicach ani nic się nie dzieje to się liczy.
  • Odpowiedz
@Michaelo_proteino: Szwecja ma tyle zgonów co Włochy i to przy wydolnej służbie zdrowia. W Polsce byłoby to 20-25 tys. W Scenariuszu takim jak w Nowym Jorku masz 70 tys zgonów.
Kogo ty chcesz naśladować?
Teraz jest moment aby zachować szczególną ostrożność aby tych całych wyrzeczeń w głupi sposób nie zmarnować i przez brak ostrożności nie zarżnąć gospodarki.

A tu magiczna recepta -nie testujemy i nie śledzimy zarażeń.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
Zarzniemy gospodarke jak kolejny lockdown wpadnie. Znam ludzi co mieli ten smieszny covid (pozytywne testy) i najgorsze co mieli to goraczke przez jeden dzien, kolezanka 38 stopni kolega 37,7 . Wole to dostac niz aby zatrzymywac cala gospodarke i wszystkim placic postojowe ktore bedziemy splacac przez 10lat jak nie wiecej.
I smiech mnie ogarnia jak widze w komunikacji mlodych w maseczkach a emerytow bez, skoro oni maja to w dupie
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
Jak ktos sie czuje niebezpiecznie to niech w domu siedzi, ja mam wywalone, chodze na silownie saune oraz basen, dodatkowo czesto wychodze z dziewczyna cos jesc na miescie, od kiedy mozna pracowac w biurze, to ani jednego dnia na HO nie siedzialem. Wiec skoro jest takie zarazliwe to mialem to oraz nawet nie odczulem, zapewne jak wiekszosc z nas.
  • Odpowiedz