Wpis z mikrobloga

@Ksionc-Tomasz: z ciekawości, skąd jesteś? Bo z tego co pamiętam to planujesz też pograć, a nie tylko malować, prawda? Ja z Poznania i w zeszłym tygodniu miałem "intro" i grałem swoją pierwszą poważną grę w życiu i tak mi się spodobało, że już na kolejne chcę chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ksionc-Tomasz: w czym można odczuć różnicę między pędzlami za 2,50, a droższymi? Do tej pory moje doświadczenie z pędzlami Citadel Base S za 20 zł było takie, że po jednym, dwóch malowaniach (około 4h) końcówka się rozeszła i straciła czubek. A pędzle syntetyczne za 2 zł trzymają czubek dłużej, a malują równie dobrze i dokładnie.
@pepsik: te citadel są przereklamowane. Obecnie używam Wargamer Army Painter brush. Ale ludzie sobie chwalą nawet zestawy za 8-12 złotych z Ali. Nie są to cuda Winsor & Newton, ale spełniają swój cel i nie boli jak coś się z jednym stanie przy takiej niskiej kwocie :D
@SiDi: Z Warszawy :)

@pepsik: Pędzle citadel to syf :D Lepiej mi się sprawdzają właśnie jakieś syntetyczne no name za 2,50, ale też mam jeden jakiś stary pędzel do detali (chyba jakies 20 zł kosztował) i jest genialny w porównaniu do resty, trzyma farbę i czubek.
@Ksionc-Tomasz: polecisz marki które warto kupować? Wkrótce będę wykańczał detale typu oczy na sporej partii figurek i muszę kupić jakiś precyzyjny pędzelek.
Plus czy poza trwałością czubka, da się zauważyć inne różnice? Wiem że większe pędzle chłoną więcej farby, więc rzadziej trzeba nabierać, ale czy jest w tym różnica pomiędzy no-name syntetykiem za 2zł a naturalnym pędzlem za 60?
@SiDi: pytanie jak wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepsik: @Ksionc-Tomasz: ja polecam zaopatrzyć się w kilka różnego rodzaju pedzli z włosia naturalnego (nie syntetyczne) oraz mydełka do pędzli. Ja używałem na początku pędzli firmy Milan, jakieś army paintery, a teraz winsor&newton series7. Po każdym malowaniu myjecie pędzel za pomocą tego mydełka i zostawiacie mydliny na włosiu przy okazji
kształtując włosie do szpica. Mydło zaschnie a wasz pędzel będzie długo zachowywał pożądany kształt.
Chętnie odpowiem na więcej pytań, piszcie
@trujanaszynach: czyli co? po umyciu mydełkiem mam nie spłukiwać tego i po prostu zostawić je na włosiu? ja używam obecnie płynu do naczyń po malowaniu i IMO sprawdza się świetnie. Nigdzie nie widziałem w Polsce tych mydełek do pędzli :(