Wpis z mikrobloga

Wróble ćwierkają, że transakcja kupna ARM przez NVIDIA została zfinalizowana. To jest dobry czas na mocną kontr-propozycję dla procesorów na rynek mobilny, ale czy jest szansa by wkrótce znalazłby się jakiś kandydat? Bo jeśli NVIDII tak bardzo zależy na ARM, to dlaczego nie kupiła licencji, jak wszyscy inni? Tylko przejęła cały ARM? Coś się szykuje, jeśli będą temu zaprzeczać, to z pewnością będzie to tylko jakieś markowanie rzeczywistych planów.

#arm #nvidia #gpu #procesory #komputery #telefony
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawonsz9: wydaje mi się że chęć kupna ARM przez Nvidię jest raczej podyktowana potrzebą rozbudowania portfolio produktów do data center. Niedawna akwizycja Mellananox'a no i fakt że spora część firm udostępniających usługi chmurowe eksperymentuje z platformami budowanymi na rdzeniach ARM (ucieczka od duopolu Intela i AMD). Ciekaw jestem jak to wpłynie na #gielda. Szczerze mówiąc to wątpię że taki deal dojdzie do skutku ( ͡° ʖ̯ ͡°
@mbieleckidev: Wieczorem czytałem przecieki że dobili już targu.

raczej podyktowana potrzebą rozbudowania portfolio produktów do data center.


Takie pogłoski też słyszałem, tylko że jeśli chcieli robić procki dla datacenter to znów pytanie - czemu nie kupili licencji - jak wszyscy? Tylko od razu całego ARMa? To się zwyczajnie nie klei. Moim zdaniem coś głębszego szykują.
zablokowanie dealu przez inne kraje


@mbieleckidev: zgadza się, szczególnie chińczycy mogą być wrażliwi na ten deal, a widziałem że będą też czekać na ich zgodę na takie połączenie (chociaż kompletnie nie rozumiem dlaczego oglądają się na kogokolwiek oprócz regulatorów macierzystych krajów tych spółek???)
@mbieleckidev: jeśli miałbym szukać analogii, to prędzej to by wyglądało jak jakaś firma trzecia bierze razem intela i amd :-) bo ARM - jakby nie patrzeć - monopolistą już był od dawna. To całe licencjonowanie to w gruncie rzeczy bardzo sprytny zabieg markujący konkurencję między licencjobiorcami, a w rzeczywistości utwierdzający monopol ARM. Gdyby sami zabrali się za produkcję procków (a nic nie stało ku temu na przeszkodzie), to szybko znalazłaby się