Wpis z mikrobloga

Widzę że na wypoku znowu furorę robi jeden z debilniejszych prawackich mitów, więc czas na debunk - i to któryś z kolei, bo ta sprawa wraca jak bumerang.

AJAJAJAJAJA, JAK WPISZESZ W GUGLE "HAPPY WHITE WOMAN" TO POKAŻE CI ZDJĘCIA PAR MIESZANYCH, BIAŁA KOBIETA I CZARNY FACET - TO NA PEWNO LEWACKI SPIZEG.

Ziomy - jeżeli wskazujecie Google że mają wam pokazać zdjęcie "happy white woman", to silnik szuka obrazów spełniające ten wymóg. W efekcie, w wyświetlonych pozycjach wysoko znajdzie się na przykład ta:

https://www.alamy.com/happy-white-woman-pregnant-black-man-image278983359.html

Zwróćcie uwagę na opis - happy white woman, black man.

Silnik znalazł to, czego szukaliście - happy white woman. Często pojawiają się tam stokowe zdjęcia prezentujące, na przykład, pary mieszane (biała kobieta, czarny facet - lub dowolna inna konfiguracja) - bo w ich opisach używane jest stwierdzenie white woman, więc skoro szukacie tej frazy, to takie zdjęcie będzie uznane za odpowiadające tym parametrom. Poprosiliście Google żeby pokazali wam "white woman"...

...to pokazali wam "white woman", a silnik w dupie ma fakt że na tym samym zdjęciu jest też "black man".

To nie jest żaden "lewacki spisek" - tak po prostu działa silnik Google. Jeżeli chcecie dostać zdjęcia samych "happy white woman" to frazę musicie zawęzić, jest na to kilka sposobów, na przykład: happy white woman -black -man -> silnik szuka zdjęć opisanych jako "happy white woman", pomija te w których opisie znajdzie słowa "black" i/lub "man".

Porównanie:

1. Fraza: happy white woman

2. Fraza: happy white woman -black -man

Podobny efekt osiągniecie gdy wpiszecie w Google, po prostu, "happy woman" - całe stada fotek białych, uśmiechniętych kobitek, bez partnerów.

Silnik DuckDuckGo działa nieco inaczej, choć wciąż podobnie - znalazł mi na przykład to zdjęcie, po wpisaniu frazy "happy white woman".

Dlaczego?

Bo, znowu - ta fraza jest w opisie tego materiału: A close-up of an interracial couple - a black man and a white woman.

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazprawakow
  • 43
No działa świetnie XDD


@lemek3: Czy tym masz chociaż trochę rozumu, troszeczkę - dodajesz wynik na to samo hasło które ja wpisałem. Masz DWA SCREENY z tego samego hasła - i masz zupełnie inne wyniki. Czy masz chociaż odrobinę godności i rozumu człowieka - oraz przynajmniej JEDEN słownie JEDEN punkt IQ - żeby coś zrozumieć porównując te wyniki. Przecież jeszcze chwilę temu pisałeś że siedzisz w web devie i zajmowałeś się
@ZuyKefrus: Eh... Z tamtymi dzbanami już nie dyskutuje, ale jesteś nowy więc -> Google już dawno zaprzągł do analizy obrazów AI. Nawet parę ładnych lat temu była gruba afera, że owy algorytm klasyfikował goryle jako osoby czarnoskóre. Błąd, z którym nie mogli uporać się przez kilka lat. Się przykleiliście do tych opisów zdjęć jak rzep do psiego ogona, podczas gdy opisy zdjęć jak wciąż mają spore znaczenie, tak w 100% nie
tak po prostu działa silnik Google. Jeżeli chcecie dostać zdjęcia samych "happy white woman" to frazę musicie zawęzić, jest na to kilka sposobów, na przykład: happy white woman -black -man -> silnik szuka zdjęć opisanych jako "happy white woman", pomija te w których opisie znajdzie słowa "black" i/lub "man".


@mnik1: tak jak opisujesz to wyszukiwarki dzialaly dawno temu...
... a potem przyszedl google i je pozamiatal swoim algorytmem PageRank.

Generalnie algorytm
@mnik1: Google ma jakiś tam jednak system preferencji wyświetlania wyników mimo wszystko. Wpisałem tą samą frazę w DuckDuckGo "happy white woman" i są inne zdjęcia. Nie chcę zgadywać czemu tak jest, bo sam nie wiem jak działa Google, ale osobiście używam DuckDuckGo ze względu na prywatność wyszukiwania, Google mimo wszystko personalizuje wyszukiwania, czego nie jestem zbyt wielkim fanem.

Jeśli miałbym strzelać, może Google ma jakiś ranking stron i te oznaczone jako
G.....5 - @mnik1: Google ma jakiś tam jednak system preferencji wyświetlania wyników ...

źródło: comment_1599933958I9g14V2yAnUrWzOYh1xAYY.jpg

Pobierz
@mnik1: dobrze, rozumiem cię. Ale skoro silnik wyszukuje zdjęcia tylko na podstawie słów ,,white " i ,,woman" to czy nie powinny częściej wyskakiwać białe pary: biały facet biała kobieta?
Bo wtedy jest ,,white" ,,woman" i ,,white man".
Fraza ,,black man" nie ma nic wspólnego z powyższymi frazami jednak pary mieszane pojawiają się na całej długości strony.

Więc tak, ja myślę, że jest to ,,lewacki spisek"
myślę, że jest to ,,lewacki spisek"


@Grzanka443: wyszukiwarka yandex zachowuje się tak samo. To nie kwestia spisku, tylko zasad działania algorytmów i faktu, że białych ludzi zwykle nie opisuje się jako białych, tylko po prostu jako ludzi :d
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mnik1: Bardzo ciekawa teoria, tylko, że z dupy wyciągnięta.

Google pozycjonuje wyniki i to ich algorytm uplasował te zdjęcia na pierwszych miejscach wyników.