Wpis z mikrobloga

Widzę że na wypoku znowu furorę robi jeden z debilniejszych prawackich mitów, więc czas na debunk - i to któryś z kolei, bo ta sprawa wraca jak bumerang.

AJAJAJAJAJA, JAK WPISZESZ W GUGLE "HAPPY WHITE WOMAN" TO POKAŻE CI ZDJĘCIA PAR MIESZANYCH, BIAŁA KOBIETA I CZARNY FACET - TO NA PEWNO LEWACKI SPIZEG.

Ziomy - jeżeli wskazujecie Google że mają wam pokazać zdjęcie "happy white woman", to silnik szuka obrazów spełniające ten wymóg. W efekcie, w wyświetlonych pozycjach wysoko znajdzie się na przykład ta:

https://www.alamy.com/happy-white-woman-pregnant-black-man-image278983359.html

Zwróćcie uwagę na opis - happy white woman, black man.

Silnik znalazł to, czego szukaliście - happy white woman. Często pojawiają się tam stokowe zdjęcia prezentujące, na przykład, pary mieszane (biała kobieta, czarny facet - lub dowolna inna konfiguracja) - bo w ich opisach używane jest stwierdzenie white woman, więc skoro szukacie tej frazy, to takie zdjęcie będzie uznane za odpowiadające tym parametrom. Poprosiliście Google żeby pokazali wam "white woman"...

...to pokazali wam "white woman", a silnik w dupie ma fakt że na tym samym zdjęciu jest też "black man".

To nie jest żaden "lewacki spisek" - tak po prostu działa silnik Google. Jeżeli chcecie dostać zdjęcia samych "happy white woman" to frazę musicie zawęzić, jest na to kilka sposobów, na przykład: happy white woman -black -man -> silnik szuka zdjęć opisanych jako "happy white woman", pomija te w których opisie znajdzie słowa "black" i/lub "man".

Porównanie:

1. Fraza: happy white woman

2. Fraza: happy white woman -black -man

Podobny efekt osiągniecie gdy wpiszecie w Google, po prostu, "happy woman" - całe stada fotek białych, uśmiechniętych kobitek, bez partnerów.

Silnik DuckDuckGo działa nieco inaczej, choć wciąż podobnie - znalazł mi na przykład to zdjęcie, po wpisaniu frazy "happy white woman".

Dlaczego?

Bo, znowu - ta fraza jest w opisie tego materiału: A close-up of an interracial couple - a black man and a white woman.

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazprawakow
  • 43
  • Odpowiedz
AJAJAJAJAJA, JAK WPISZESZ W GUGLE "HAPPY WHITE WOMAN" TO POKAŻE CI ZDJĘCIA PAR MIESZANYCH, BIAŁA KOBIETA I CZARNY FACET - TO NA PEWNO LEWACKI SPIZEG.


@mnik1: Spisek? TAK. Ale nie lewacki, przecież to jest pozycjonowanie się firmy która sprzedaje stockowe zdjęcia. Wydaja tysiące na to żeby byli na górze - mają z tego pieniądze. Co jak co ale głupie kuce nie potrafią zrozumieć jak wygląda wolny rynek?
  • Odpowiedz
@mnik1: Eeee?? Co? Gdzie ten "debunk"? Chłopie, gdyby wyszukiwarka Google działała, tak jak tutaj opisujesz, to upadłaby już z 10 lat temu... Sam przykład, który podałeś w przypadku DuckDuckGo drastycznie różni się od tego co znajduje Google... Bing tak samo.

Nie wiem czy w tym przypadku jest to celowy zabieg, czy raczej efekt tego, aby ogólne wyniki wyszukiwania google były bardziej 'egzotyczne' jeżeli chodzi o kolor skóry.
  • Odpowiedz
@mnik1: Chyba średnio zrozumiałeś wydźwięk mojego komentarza. Gwarantuje Ci, że na sieci jest pierdylion innych zdjęć lepiej pasujących do frazy "happy white woman", bo będą zawierać one tylko i wyłącznie taką frazę... "Algorytm" szukania, który tutaj opisałeś to byłbym wstanie stworzyć ja w jakiś dzień, a daleko mi do inżynierów Googla. Jakkolwiek crawler Google wciąż bierze pod uwagę takie czynniki jak tytuł strony (meta), treści znajdujące się na stronie, nazwę zdjęcia
  • Odpowiedz
@mnik1: @Nox_:

PS. Wpiszcie sobie frazę: "White man" i też zobaczycie czarnoskórych panów... Serio, przy mechanizmach jakie ma Google, dość dużą ignorancją jest odrzucenie faktu, że Google manipuluje wynikami w taki sposób aby właśnie znalazły się osoby o innej karnacji. Co śmieszniejsze w drugą stronę to również działa -> wpisując "black man" zobaczymy również zdjęcia białych osobistości.
  • Odpowiedz
@Nox_: A czemu mają być pary mieszane? Masz Azjatów, masz czarnoskóre rodziny, gdzieś tam nawet jacyś latynosi się wkradli -> aka w wynikach znajduje się odpowiedni "balans". Ciężko jest zachować odpowiedni "balans" w przypadku gdy we frazie masz "white woman", co jasno insynuuje, że potrzebujesz zna obrazku białej kobiety. Tu nie chodzi, że na jednym obrazku mają się znaleźć wszystkie kolory skóry, a ogólnie w wynikach.

Google ma 70000 wyszukiwań co
  • Odpowiedz
że Google manipuluje wynikami w taki sposób


@lemek3: są dwa typy ludzi. Jeden będzie uparty jak osioł i będzie pisał że google manipuluje wynikami. A ten drugi mądrzejszy wie co to jest pozycjonowanie stron.
  • Odpowiedz
@Nox_: No moim zdaniem tak... Skoro w wyszukiwanych takich jak "white woman", "white man", "black man", "black woman", znajduje osoby o przeciwnym kolorze skóry, to jestem przekonany do stopnia graniczącego z pewnością, że Google w swoich wynikach chce być jak najbardziej "multikulturowe", faworyzując mniej dopasowane frazy w przypadku gdy wśród wyników jest zbyt duża dominacja jednej rasy?

@UchoSorosa: No wiem, widzę, że jesteście uparci jak te osły, i ewidentnie nie
  • Odpowiedz
Jakkolwiek crawler Google wciąż bierze pod uwagę takie czynniki jak tytuł strony (meta), treści znajdujące się na stronie, nazwę zdjęcia czy atrybut alt, to nie są one już obecnie tak ważnym wyznacznikiem. Obecnie AI "rozumie" co znajduje się na zdjęciu i na tej podstawie również "ocenia" dopasowanie do wyszukiwanej frazy.


@lemek3: Mhm. Siedzi HAL 9000, patrzy na zdjęcia i ocenia.

Ziomek, widzę że starasz się tutaj zrobić z siebie Boga Ajti
  • Odpowiedz
@mnik1: Ha, hahahaha, hahahah ^_^

AI nie "rozumie" co jest na zdjęciu, bo tego mechanizmu w zwykłym szukaniu obrazów się nie stosuje.


Oh, się pośmiejemy razem w pracy w poniedziałek.

Wracając do mojego pierwszego stwierdzenia -> Nie znasz się, to lepiej siedź cicho.

PS. Całość, którą napisałeś można "zdebunkować" wpisując - "white successful man" w google.
  • Odpowiedz
@UchoSorosa: No wiem, widzę, że jesteście uparci jak te osły, i ewidentnie nie macie pojęcia o czym tłuczecie. Siedzę w web-devie już długo


@lemek3: W chlewie osranym g0wnem co najwyżej siedzisz.

przez pewien okres swojej kariery siedziałem w pozycjonowaniu stron


A teraz się dowiesz dlaczego tylko przez pewien czas....

uwaga...

teraz:

tego typu "zabiegi pozycjonerskie" zwyczajnie nie działają...


DZIWNE, BO DZIAŁAJĄ na hasło "happy white man" pierwsze wyniki to stokowe
UchoSorosa - > @UchoSorosa: No wiem, widzę, że jesteście uparci jak te osły, i ewiden...

źródło: comment_1599910970UiDYlUiD0NpJPZTN8tnpNq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz