Wpis z mikrobloga

Miraski zobaczcie, co moja babcia przez te wszystkie lata trzyma w szufladzie ()

To jest drugi wiersz, który napisałam w życiu. Mój debiut nastąpił rok wcześniej na laurce z okazji dnia matki i brzmiał tak:

"Tak cię kocham
Że za Tobą szlocham
A gdy cię nie zobaczę
To płaczę"

xDDD

W komentarzu ciąg dalszy poematu

#heheszki #poezja #podbaza #wspomnienia #babciesazajebiste
KoriManiaczka - Miraski zobaczcie, co moja babcia przez te wszystkie lata trzyma w sz...

źródło: comment_1599824023qFNlokxArzMLF8gO5tde84.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka: Najbardziej w tym utworze, pisanym jeszcze przez młodą poetkę, wzrusza bezpośredniość przekazu. Nie jest to wydumana historia, a coś, co autorka przeżywa i chce przekazać czytającemu. Jest tu zarówno zachwyt nad naturą "zaraz do kwiatów has", jak i trudne, bolesne (w tym przypadku dosłownie) spotkanie z rzeczywistością "ugryzłą mnie pszczoła", "pszczoły mnie goniły". Mimo poetyckiej formy w utworzy tym odnajdujemy też codzienność, zwykłe czynności i obowiązki: "gdy szłam po cebulę".
  • Odpowiedz
  • 0
@karolinana też chcę, ale chyba więcej nie ma :( pamiętam, że miałam kiedyś pamiętniczek zamykany na kłodeczkę z moimi wierszykami, ale to już byłam w 5-6 klasie. Przestałam pisać bo i tak reszta klasy uważała mnie za nienormalną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 43
@KoriManiaczka
Siekiera, motyka, ryj murzynka
Pisze wiersze Karolinka,
Siekiera, motyka, czarny bez
Oczy są już pełne łez.

Siekiera, motyka, pszczoły w ulu,
Aż wzruszyłam się babulu,
Siekiera, motyka, wspomnień czar
Babciu, rób bigosu gar.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@KoriManiaczka: moim pierwszym wierszem był wiersz katastorficzny i pamiętam go do tej pory
Koniec świata

_To jest zagłada.
Ziemia się rozpada a niebo spada,
Czołgi strzelają, samoloty fruwają.
Wszystko płonie.
Wiry śpiewają i wszystko porywają.
To jest zagłada.
_

Nie wiem skąd u mnie było tyle tragizmu xD
  • Odpowiedz