Wpis z mikrobloga

Co chwilę ktoś gada że stare wii to nadkonsola. Czy da się wygodnie ograć coś na emu wii na pc? (bo nie ma tego śmiesznego pilota z czujnikiem ruchu tylko zwykły pad pc np od xbox). Jeśli tak to jakie gry warto i dobrze działają na zwykłym padzie żeby stwierdzić że wii to rzeczywiście była nadkonsola?
#nintendo
  • 17
@Lefty: wiem że będą to kolorowe gry nintendo, ale swoją drogą zastanawiam się jak działa ponoć dobre emu na pc skoro tam był ten specyficzny kontroler a nie zwykły pad
@xiv7 Kontrolerem z żyroskopem możesz emulować kursor (nie wiem jak przy bardziej zaawansowanym ruchu np. z Skyward Sword).
Polecam Mario Galaxy. Jak nie masz kompa ze śmietnika to śmiało podbij rozdzielczość.
przecież to są baity xd


@Lefty: to nie są baity, to najlepiej sprzedająca się konsola i ciężko było powtórzyć ten sukces innym (101.63 million, gdy PS3 zaledwie po latach 87.4 million), a zaściankowa Polska nie ogarniała Wii. Poza tym trochę ciekawostek np. Resident Evil 4 wersja Wii jest uważany za najlepszą część tej serii. Dzięki Wii Ubisoft zarobił krocie i stał się potentatem w branży gier (większość gier na Wii była
W emulatorze Dolphin możesz grać na oryginalnym wiilocie (Łączność bluetooth. Niektóre zamienniki ponoć obsługuje, ale to nic pewnego. Trzeba mieć wiilota i sensor bar, który tylko emituje światło niczym pilot do telewizora - nie musi być oryginalny). Bez wiilota można grać padem/klawiaturą + myszką i też da radę.
@HHHHHH: No to nie wiem ;p ja od kiedy pamiętam czytałem czy słyszałem (i w necie i od znajomych) dokładnie odwrotne opinie ;p sam kilka razy grałem na wii i to nie miało nawet podjazdu do np. PS3. To, że wii się sprzedało w rekordowej ilości nie musi wcale znaczyć o poziomie jakości konsoli. Powodem takiego wyniku sprzedaży była innowacyjność, reklama i cena - "oo kupię na prezent dzieciom tą grę
Nie odbierz mojej wypowiedzi negatywnie, chcę zachęcić cię do zapoznania się z historią Wii, zanim ją zaczniesz oceniać... Nie jestem też fanem Wii tylko znam jej przeszłość.

No to nie wiem ;p

Tu jest właśnie problem, tobie się wydaje, że się znasz... a czytałeś tylko jakieś opinie osób, które też nie miały o tym pojęcia.

To, że wii się sprzedało w rekordowej ilości nie musi wcale znaczyć o poziomie jakości konsoli.

Ilość
@HHHHHH: xd "no to nie wiem" to po prostu zwrot ;p nie czytałem opinii ludzi, którzy nie mieli pojęcia (np. komentarze w necie tak jak tutaj) tylko recenzje + opinie znajomych, którzy posiadali konsole i u nich sam próbowałem na nich grać ;p
Poziom jakości = mieszanka frajdy, którą można wyciągnąć z konsoli i ilości i jakości gier, które na nią wyszły ;p patrząc chociażby na encyklopedię gier na gryonline widać
encyklopedię gier na gryonline widać od razu, że na PS3 i Xboxa360 wyszło po dwa razy więcej gier niż na Wii, a mało tego te "lepsze" tytuły dopiero 4-5-6 lat po premierze konsoli ;p


@Lefty: ale ty liczysz sumę gier na xbox360 i PS3?
Liczba gier:
xbox 360: 2085
Wii: 1546
PS3: 1443

Nie wiem od kiedy to liczba gier też jest wyznacznikiem frajdy, ale twoja definicja jest ciekawa:

Poziom jakości
źródło: comment_1599815301ZVePkkHoSZeYzIEACXDvXR.jpg
@HHHHHH: encyklopedia gier na gryonline.pl to nie jest wiarygodne źródło?xD

@Tesseract: jeżeli mówimy o konsolach to ma to jakiś sens, ale no i tak i tak się z kolegą nie dogadamy więc nvm xd
@Tesseract: mi tego tłumaczyć nie musisz... ilość gier jest potrzebna do autorskiego wzoru kolegi na poziom jakości:

Poziom jakości = mieszanka frajdy, którą można wyciągnąć z konsoli i ilości i jakości gier


Co oczywiście jak już przemawia na korzyść Wii.... większy sukces przy mniejszej ilości gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)