Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #lakiernictwo #detailing

Cześć Mirasy! Kapnęła mi na lakier kropla żywicy z drzewa. Spanikowałem i starałem się zetrzeć szorstką stroną gąbki do naczyń - nie był to najlepszy pomysł w moim życiu. Teraz mam kroplę żywicy na lakierze i drobne ryski wokół. Gdzieś przeczytałem, że żywicę usunie terpentyna lub inny środek na bazie benzyny. Do uszkodzeń lakieru, które spowodowałem gąbką kupiłem taki preparat:

https://www.detailer.pl/sklep/pl/politura-glaze/72-poorboy-s-world-white-diamond-show-glaze-473ml.html

Nie mam bladego pojęcia co robię. Poradzicie?
  • 6
@bzduran: tAk jak ci wyżej napisał. Kup tar and glue remover od adbl. Bierzesz płatek kosmetyczny od kobity, nasaczasz go tym i kładziesz na tej żywicy.
Polezy parę minut i zejdzie. Wycierasz pozostałości i możesz myć samochód. Nie powinni być śladu
Tylko nie rób tego w słońcu.
Uwazaj na chromy bo różnie działa.
@bzduran: Dowolny preparat Tar and Glue załatwi sprawę. Na początku spróbuj bezdotykowo, jeżeli nie pomoże to wówczas nałóż go mechanicznie poprzez spryskanie na mikrofibrę i przetarcie powierzchni. Również polecamy środek od ADBL.

Glaze da tymczasowy efekt i będzie polegał na chwilowym wypełnieniu rys. Trwałe usunięcie zarysowań to tylko polerowanie lakieru.